Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

 

Astrālie ceļojumi, astrālās projekcijas

Mēdz saukt arī par astrālajām projekcijām.

Iespējami, cilvēkam piemītošs psihisks fenomens, kas saistās ar to, ka tā apziņa uz laiku pamet fizisko ķermeni un dodas ceļojumā pa kādu citu realitāti - tā saucamo astrālu.

Vārdu „astrāls” šai sakarā pirmais sāka lietot ārsts, mags un astrologs Paracelzs, kurš tā sauca plakni starp fizisko esību un mentālo plānu. Tiesa gan, šīs vārds var nedaudz maldināt, jo nav šeit nekādu „zvaigžņu” (astral - "zvaigžņu," grieķu val.).

Astrālo ceļojumu spēja, iespējams, ietver sevī vēldaudzus citus fenomenus – vadāmos sapņus, klīniskās nāves pieredzi, cipīšu Nolaupīšanas, svēto bilokāciju, dubultniekus, attālinātos novērojumus, okultās prakses un skraingu

Fizioloģiskie pamati. Astrālā projekcija ir pavisam reāla lieta, universāla īpašība, kas piemitusi cilvēkam kopš viņa pastāvēšanas pirmsākumiem. Šis fenomens ticis aprakstīts visu tautu un visu laiku vēstures un kultūras avotos.

Ezotēriskais skaidrojums. Parasti ar astrālo projekciju tiek domāts kā smalkā jeb astrālā ķermeņa (tādu dažādu ķermeņu esot veseli 7) atdalīšanās akts no fiziskā ķermeņa, pēc kā astrālais ķermenis spēj neatkarīgi pārvietoties kopā ar ceļojošā apziņu, nokļūt dažādās vietās un pat daļēji un neilgi izturēties kā fiziskais ķermenis.
Astrālā ceļojuma koncepciju XIX gs. otrajā pusē noformulēja tā laika teozofi un spirituālisti, un tāda tā tiek uzturēta vēl šodien. Tiesa, viņi katrs to traktē atšķirīgi. Teozofi, atšķirībā no spirituālistiem, uzskata, ka astrālā pasaule tiek apdzīvota ne tikai no cilvēkiem, bet arī no esībām, kas nav cilvēki. Spiritiuālistu mēdiju ziņojumos par astrālajiem ceļojumiem reti sastopamas ziņas par necilvēcīgas izcelsmes gariem. Turpretī teozofi tādus atzīst esam.

Ceļojuma norise - strālā ķermeņa iziešana no fiziskā. Astrālais ķermenis atrodas fiziskā ķermeņa iekšienē, atkārtojot tā formu. Reizumis, apzināti vai ne, tas varot iziet no fiziskā. Astralīgi un ļauj veikt tālus astrālo ķermeni ar fizisko saistot pavediens, kas var iestiepties turpat vai bezgalīgi un veikt tālus astrālos ceļojumus, pie tam ar tā palīdzību vienmēr var atrast ceļu atpakaļ. 
Tiek uzskatīts, ka ar gribasspēka palīdzību astrālo ķermeni var projicēt jebkurā attālā vietā vai pat pašos attālākajos Visuma nostūros neatkarīgi no jebkādiem fizikas likumiem, kas ierobežo matērijas pārvietošanos. Attālums tiek pievārēts momentāli. Tādejādi rodas fenomens, ka viens un tas pats cilvēks tiek vienlaicīgi novērots divās dažādās vietās, par ko saglabājušās visai daudz dažādu laiku liecības - tā saucamā bilokācija.
Jogi apgalvo, ka astrālā veidolā spēj ceļot laikā un telpā. 
Astrālais ķermenis ceļojuma laikā saistīts ar fizisko caur astrālo „nabas saiti” – tādu sudrabainu pavedienu, kas var izstiepties jebkurā garumā un ir tievs kā zirnekļa tīkla pavediens. Šī saite ļauj astrālajam ķermenim atgriezties fiziskajā, kad vien ceļotājs to vēlēsies.
Pa to laiku fiziskais ķermenis atrodas transa stāvoklī. No ķermeņa izgājušais cilvēks redz savu ķermeni no malas, apzinās savu "es" ārpus.

Emanuels Svēdenborgs izdalīja riju pakāpju astrālās projekcijas, lai gan nelietoja tādu apzīmējumu:
      1.  Skrīnings. Astrālo ainu vizuāla uztveršana no attāluma (šī nav Svēdenborgs, bet gan pievienota).
      2.  Projekcija garā. Tieša astrālo ainu uztveršna neesot fiziskajā ķermenī.
      3.  Projekcija no ķermeņa. Tieša astrālo ainu uztveršana astrālajā dubultniekā esot.
      4.  Projekcija uz citu vietu. Astrālo ainu tieša uztveršana fiziskajā ķermenī esot.

Kritika. Mūsdienu zinātne nepiekrīt astrālo projekciju un ceļojumu eksistencei, bet mēģina šādas sajūtas reducēt uz cilvēka psihiskās pasaules īpatnībām.

Astrālajā pasaulē sastopamas dzīvo ļaužu astrālās projekcijas. Tās iedala vairākās kategorijās:
    - tie, kas neapzināti sūta savu astrālo dubultnieku miega, slimības vai kāda pēkšņa traumējoša notikuma rezultātā;
    - tie, kam ir ekstrasensoras spējas (piemēri - teozofs Olivers Fokss, spirituālists Silvāns Malduns);
    - tie, kas iemācījušies astrāli ceļot pēc garīgā līdera mācības, ezotērisko noslēpumu pētnieki. Starp tiem arī melno magu skolnieki.

Astrālie ceļotāji:
      Emanuels Svēdenborgs (1688.-1772.g.).
      Olivers Fokss (1886.-1949.g.).

      Rjetas Kolumba.

Darbi.
Oliver Fox. "Astral Projection." Tajā Fokss apraksta savu pieredzi un astrālās projekcijas tehniku. 

Saites.
Astrālais ķermenis.
Teozofija un teozofi.