Box (angļu val.).
Sporta veids - divcīņa ringā ar dūrēm īpašos cimdos.

Rings - kvadrāts, malas 4,9 m līdz 6,1 m, kas norobežots ar virvēm.

Cimdi - to masa 200-300 g.

Cīņa notiek 3 raundos pa 3 minūtēm ar 1 minūtes pārtraukumiem. Uzvar sportiskts, kas ieguvis vairāk punktu par veiksmīgiem uzbrukumiem. Uzvar arī tad, ja pretin ieks diskvalificēts, atteicies vai nespēj cīņu turpināt - savainots, atrodas nokautā.

Boksā aizliegts izdarīt sitienus zem jostasvietas, pa muguru, pakausi, ar galvu, ar atvērtu cimdu, kā arī izdarīt sitienus pretiniekam, kas atrodas nokdaunā.

Sacensības tiesā referijs - tiesnesis, kas atrodas ringā, un 3-5 tiesneši ārpus ringa. Sacensības notiek dažādās vecuma grupās un 11 svara kategorijās.

Vēsture. Sākumā bokss bija dūru cīņas, kas pazīstamas jau vairāk nekā pirms 5000 gadiem Senajā Ēģiptē un Babilonijā.
Senajā Grieķijā dūru cīņas bijušas olimpisko spēļu programmā.
Mūsdienu bokss aizsācies XVIII gs. Anglijā.
1898.gadā pirmās boksa sacensības notika Krievijā, pirmais Krievijas impērijas čempionāts notika 1913.gadā Pēterpilī.
Kopš 1904.gada (izņemot 1912.gadu) ir olimpisko spēļu programmā
Kopš 1924.gada notiek Eiropas čempionāti boksā.
1946.gadā nodibināta Starptautiskā amatieru bokseru asociācija "Association Internationale de Boxe Amateur" (AIBA). Tā 1979.gadā apvienoja 126 valstu nacionālās federācijas.
Kopš 1974.gada notiek Pasaules čempionāti boksā.

Pasaules čempions boksā smagajā svarā Kasiuss Klejs pieņēma islāmu. Noraidīja savu „vergu vārdu” un kļuva par Muhamedu Ali. Iestājās sektā „Musulmaņu nācija,” kas spēji palielināja ASV nēģeru-musulmaņu autoritāti Amerikā.
Maiks Taisons savā dzīvē aizvadīja 58 cīņas, no kurām uzvarēja 50. 2011.gadā viņu uzņēma Pasaules Boksa slavas zālē. Sēžot cietumā par Pasaules Mis titula īpašnieces izvarošanu, viņš pieņēma islāmu un vārdu Maliks Abdula Azīzs. 1997.gada cīņas laikā viņš nokoda auss gabalu savam pretiniekam Evanderam Holifīldam. Par to uz laiku zaudēja boksa licenzi un bija jāmaksā naudas sods.

Bokss Latvijā. Pirmās boksa sacensības notika 1920.gadā.
1961.gadā latvietis A.Tumiņš kļuva par Eiropas čempionu, bet PSRS čempions - 1961. un 1962.gados.
Kopš 1950.gada ik gadus Rīgā notika II Pasaules karā kritušā Latvijas čempiona A.Knīša piemiņai veltītas sacensības.