Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Ēģiptiešu artefakti Austrālijā

Kopš XIX gs. 50.gadiem fermeri un kolonisti ik pa laikam uziet darinājumus, kas raksturīgi Tuvajiem austrumiem – Palestīnai, Feniķijai un Ēģiptei:

1. Pērtiķa statuja – 1966.gadā uzgāja fermeris Dels Berijs pie Džimpijas pilsētas. Rupji veidota statuja, kas attēloja kādu elku. Kad darinājumu notīrija, kļuva skaidrs, ka tajā attēlots pērtiķis. Tā patlaban atrodas Džimpijas novadpētniecības muzejā. Arheologs Rekss Gilrojs uzskata, ka tas ir senēģiptiešu dievs Tots , kas bieži tika attēlots kā pērtiķis vecāko dinastiju laikā līdz apm. 1000.g.pmē.
2. Atona statuete – atrasta Merības vara raktuvēs. Tā stilistiski attiecināma uz Veco valsti (apm. 2620.–2100.g.pmē.).
3. Kara ratu un Saules rata attēli – uzieti uz ziemeļiem no Kuktaunas.
4. Ēģiptiešu laivas attēls – atraduši strādnieki 1912.gadā Gordenveilā. Attēls bija uz monolīta ar asām šķautnēm.
5. Savvaļas lotoss un papiruss – aug Kērnsas apvidū uz ziemeļiem no Kvīnslendas. Baltie kolonisti tos atklāja tikai XIX gs.
6. Mumificēšanas rituāli – ārkārtīgi līdzīgi ēģiptiešu 21.dinastijas mumificēšanas rituāliem tiek veikti Centrālās Kimberlijas apgabalā.
7. Ēģiptiešu hieroglifi – tādus atklāja 90.gadu vidū Ņūsoutvelsas ZA daļā Pols Vaits, Austrālijas pētnieks, filmu un aprakstu autors.
8. Ēģiptiešu hieroglifi-2 – atrasti Vullongongā pie Sidnejas.
9. Ēģiptiešu monētas – 4000 gadu vecas, atrastas 1963.gadā (ar šo kas nav kārtībā, jo tik senu monētu nav. Pirmās tika izkaltas Līdijā).

Saites:
Senā Ēģipte.