Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Jūlija Pastrana - 'pasaules neglītākā sieviete'

"Sieviete - lācis," "Indiāņa un orangutana hibrīds," "bārdainā un matainā kundze," - tā un līdzīgi sava īsā mūža laikā tika dēvēta no izskatu kropļojošām ģenētiskām saslimšanām cietošā Jūlija Pastrana, indiāniete no Meksikas, kura ne tikai dzīves laikā, bet iebalzamēta arī vēl ilgi pēc nāves 19. un 20.gs. apceļoja daudzas, jo daudzas pasaules skatuves un izstāžu zāles, kurās tika izrādīta kā "dabas brīnums."

Jūlija Pastrana, nereti dēvēta arī par "pasaules neglītāko sievieti," piedzima Meksikā ap 1834.gadu. Diemžēl, bērns vecākiem, kas atbilstoši dažiem 19.gs. pamfletiem piederējuši mežonīgai "sakņu racēju" ciltij, ko mūsdienās identificē ar pajutu (paiute) indiāņiem, neatnesa prieku, jo sirga vismaz ar divām retām slimībām - hipertrihozi jeb pārmērīgu matu augšanu uz visa ķermeņa (sauktu arī par "vilkača sindromu") un gingivālo hiperplāziju, ko raksturo lielas, uz priekšu izvirzītas lūpas un smaganas, turklāt meitenei bija arī izteikti liels deguns un ausis.

Atbilstoši Čārlza Darvina 1868.g. publicētajā grāmatā The Variation of Animals and Plants Under Domestication, sniegtajām ziņām, ko viņam iesūtījis A.Volless: "Jūlija Pastrana, spāņu dejotāja, bija sieviete ar teicamu augumu, taču biezu, vīrišķīgu bārdu un matainu pieri (..) augšžoklī un apakšžoklī viņai bija dubultrindas - vienai rindai izaugot no otras - ar neregulāriem zobiem, kuru atlējumu noņēma Dr.Parlends. No pārmērīgā zobu daudzuma viņas mute un seja ieguva projekciju, kas viņai lika izskatīties pēc gorillas."

Lai varētu lasīt visu rakstu, nepieciešams kļūt par aliens.lv lasītāju kluba biedru. Kā to izdarīt, var noskaidrot ŠEIT

Esošo lasītāju kluba biedru autorizācija