Poļu arheologi Peru atklāj iepriekš nezināmas kultūras apbedījumus

Poļu arheologi no Vroclavas universitātes, veicot izrakumus Atkamas tuksneša ziemeļu daļā, Peru dienvidos, atklājuši 150 līdz šim nezināmai, no IV līdz VII gs. pastāvējušai kultūrai piederošus kapus. 

Tambo projekts

Vroclavas universitātes Arheoloģijas institūta zinātnieku komanda, Tambo projekta ietvaros, sadarbojoties ar Peru un Kolumbijas arheologiem, pētījumus šajā rajonā veic kopš 2008.gada.

Tambo projekts ir starpdisciplinārs, Vroclavas universitātes Arheoloģijas institūta 2008.g. uzsākts pētniecības projekts, kura mērķis ir analizēt apdzīvotības un apmetņu veidošanās procesus, klimatisko un vides izmaiņu kontekstā Tambo upes baseina teritorijā Dienvidperu, aptverot laika posmu no vēlā pleistocēna līdz pat mūsdienām. Līdz ar poļu zinātniekiem izrakumos piedalās arī Peru un Kolumbijas arheologi.

Pirms Tiavanakas civilizācijas laika apbedījumi

Plašais, jaunās liecības devušais kapulauks atklāts Tambo upes deltā, Atakamas tuksneša ziemeļu daļā. Smiltīs ieraktajiem kapiem nebija nekādas virszemes akmens konstrukcijas, tāpēc tos nebija viegli atrast. Tas arī skaidro, kāpēc tos nav izlaupījuši kapeņu aplaupītāji, - stāsta pētījuma vadošais arheologs profesors Jozefs Szikuļskis (Jozef Szykulskis).

Tuksneša apstākļi bija labvēlīgi, lai kapu saturs lieliskā stāvoklī saglabātos daudzus gadsimtus līdz mūsdienām. Nesen atrastie apbedījumi pieder gandrīz nepazīstamas tautas pārstāvjiem, kuri šo rajonu apdzīvoja pirms Tiavanakas civilizācijas ekspansijas.

Lai varētu lasīt visu rakstu, nepieciešams kļūt par aliens.lv lasītāju kluba biedru. Kā to izdarīt, var noskaidrot ŠEIT

Esošo lasītāju kluba biedru autorizācija