Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Cūkas

Cūkas.

Vēsture. 2019.gadā tika datēti Bulusipongas 4.alā Sulavesā (Indonēzija) atklātie zīmējumi, kuros paleolīta mākslinieki bija attēlojuši, kā teriantropu grupa ar šķēpiem vai virvēm medī savvaļas cūkas un mazajiem Indonēzijas bifeļiem līdzīgus dzīvniekus. Zīmējumu minimālais vecums izrādījās no 35 100 (jaunākajiem) līdz 43 900 gadiem (senākajiem).
Senajiem grieķiem cūka bija muļķības simbols.
 Mozus ticīgajiem, piemēram, aizliegts uzturā lietot cūkgaļu. Šis aizliegums nācis no senajiem žīdiem, kam cūka bija totēma dzīvnieks.
Līdzīgi budistu reliģiski tikumiskās gleznas "Pasaules rats" (Sansarijn hurde) centrālajā aplī cūka attēlota kā tumsonības simbols. 
Jaunajā derībā stāstīts par 2000 cūku lielu ganāmpulku, kas ganījies "Gadariešu tiesā" Palestīnā, taču cūkkopība žīdiem bijusi aizliegta jau kopš Vecās derības laikiem, tādejādi cūku ganāmpulku, un vēl tik lielu, Palestīnā būt nevarēja. Tādejādi cūka kā dzīvnieks kļuvis par iemeslu apšaubīt, ka evaņģēlijus rakstījuši Palestīnas žīdi Matejs, Marks un Lūka, jo to autori neorientējās tā laika jūdu dzīves paradumos.

Pasaulē 1.vietā cūku turēšanas ziņā ir Brazīlija.

Raksti.
Ķīnas laboratorijā radīti cūkas-primāta himērsivēni.