Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

PALEO - SETI

Fiziķis apgalvo: seno dzīvību uz Marsa iznīcināja citplanētiešu izraisīts atomsprādziens

Senās dzīvības formas uz Marsa, pielietojot kodolieročus, iznīcināja citplanētieši! Ar šādu, pavisam traku un savādu hipotēzi nesen žurnālā „Cosmology and Astroparticle Physics” publicētajā rakstā „Evidence of a Massive Thermonuclear Explosion on Mars in past, The Cidonian Hypotesis and Fermi paradox” nācis klajā plazmas fiziķis un raķešu dzinēju speciālists Džons Brandenburgs (John Brandenburg). Viņš arī brīdina, ka arī uz Zemes pastāvošo dzīvību, tostarp cilvēci varētu līdzīgā veidā iznīcināt kāda augsti attīstīta citplanētu civilizācija

Lasīt tālāk...

Zinātnieki pārliecinoši pierāda, ka Atakamā atrastais skelets nepieder citplanētietim

Pirms vairāk nekā 10 gadiem, 2003.gadā, pasauli pāršalca baumas, ka pamestā pilsētā Atakamas tuksnesī Čīlē ir atrasts mumificējies citplanētietis. Tiesa, mazāks par tiem, ko attēlo zinātniskās fantastikas filmas – mūmijas garums bija vien 15 cm. 

Lasīt tālāk...

Vinstons Čērčils par ārpuszemes dzīvības iespējamību

Vinstons Čērčils (1874.–1965.g.), britu politiķis, II Pasaules kara laika britu politiskais līderis, par ārpuszemes dzīvības iespējamību Visumā spriedis, gluži tāpat kā mūsdienu zinātnieki, žurnālā “Nature,” komentējot Čērčila eseju “Are We Alone Space?”, raksta astrofiziķis Mario Livio.

Lasīt tālāk...

Atakamas īkstītis - "briesmīgs citplanētiešu punduris" vai deformēts cilvēka embrijs?

2013.g. aprīļa beigās un maija sākumā pasaules tīmekļa portālus apskrēja ziņa, ka Atakamas citplanētietis, kā daži amerikāņu ufologi bija nodēvējuši pamestā pilsētā, Čīlē pirms 10 gadiem atrastās, tikai 150 mm garās cilvēkveida radījuma mumificētās atliekas, atbilstoši atšifrētajai DNS secībai, tomēr ir cilvēks. Ažiotāžu toties izraisīja Stenforda universitātes (ASV) zinātnieku atzinums, ka īkstītis nāves brīdī bijis 6 līdz 8 gadus vecs.

Diemžēl, latviešu valodā rakstošie plašsaziņas līdzekļi, vēstot par šo gadījumu, nespēja sniegt ne visaptverošu ieskatu Atas, kā īkstīti drīz pēc tā uziešanas nodēvēja ārzemju prese, atrašanā un izpētē, nedz arī iepazīstināt lasītāju ar citu speciālistu izteiktajiem, no Stenfordas ekspertu secinājumiem atšķirīgajiem viedokļiem un sīkaliņas morfoloģisko īpatnību skaidrojumiem. Kā allaž, Aliens.lv piedāvā aizpildīt stāsta trūkstošos robus. 

Lasīt tālāk...

Britu astrofiziķis Stīvens Hokings joprojām baidās no citplanētiešiem

Slavenais britu astrofiziķis Stīvens Hokings 2010.gadā paziņoja, ka augsti attīstītie citplanētieši visticamāk ir alkatīgi laupītāji, kuri klejo pa Visumu, meklējot planētas, kuras iekarot un kolonizēt. Arī 26 minūtes garajā dokumentālajā filmā “Stephen Hawking's Favorite Places” britu zinātnieks atkārtoti brīdina, ka cilvēcei vajadzētu būt ļoti piesardzīgai, cenšoties nodibināt kontaktus ar ārpuszemes civilizācijām.

Lasīt tālāk...

Mēness aptumsums ļāvis palūkoties uz Zemi kā eksoplanētu

Spāņu astrofiziķi no Tenerifā (Kanāriju salas) bāzētā Kanāriju Astrofizikas institūta (KAI) žurnālā Nature publicējuši interesanta eksperimenta rezultātus, kas, kā viņi apgalvo, palielina iespēju atrast citu zvaigžņu planētas ar organisku dzīvību. Zinātnieku iegūtais Zemes atmosfērai cauri izgājušais un no Mēness atstarotais Saules starojuma spektrs saturēja molekulārā skābekļa, ozona, ūdens tvaika, metāna un ogļskābās gāzes spektrālos parakstus.

Lasīt tālāk...

Piedāvā izmantot lāzerus, lai apslēptu Zemi no citplanētiešu acīm

Ik pa brīdim zinātnes jaunumos varam lasīt par kārtējiem astronomu sasniegumiem citplanētu meklējumos (Sk.: "Sešas Zemei līdzīgākās citplanētas", aliens.lv, 14.08.2015.) Tehnoloģijām nemitīgi attīstoties, mēs arvien tuvāk varam ieskatīties citu zvaigžņu sistēmās  atsevišķos gadījumos izdevies daļēji noteikt pat tālo planētu atmosfēras gāzu sastāvu, tā iegūstot norādes par mums pazīstamu dzīvības formu pastāvēšanas iespējamību (Sk: "Neptūna lieluma eksoplanētas atmosfērā konstatēti ūdens tvaiki", aliens.lv, 14.10.2014.). Mūsu rīcībā ir arī jaudīgi radioteleskopi, ar kuriem teorētiski būtu iespējams uztvert citplanētiešu saziņas sistēmās izplatītus signālus. Taču tieši to pašu, - pētot apkārtējo kosmosa telpu un meklējot liecības par dzīvības un attīstītu civilizāciju pastāvēšanu, iespējams, dara arī citplanētieši. Protams, ja tādi vispār kaut kur Visumā ir... Taču, ja viņi ir, tad, kā uzskata Stīvens Hokings, Frenks Dreiks, Saimons Konvejs Moriss un vēl citi pazīstami astronomi, būtu labāk, ja par mūsu eksistenci tie neuzzinātu (Sk.: "Ja citplanētieši eksistē, viņi, iespējams, vēlas mūs iznīcināt", atklajumi.lv, 27.01.2011.) Pretējā gadījumā pastāv liels risks, ka kontakts, ja tāds tiks nodibināts ar tehnoloģiski augstāk attīstītu civilizāciju, kas spēj atlidot uz Zemi, mums varētu izvērsties līdzīgi, kā savulaik Amerikas pamatiedzīvotājiem, satiekoties ar eiropiešiem. Citiem vārdiem  citplanētieši šeit varētu ierasties nevis ar mērķi izplatīt galaktiskus miera un sadarbības ideālus, bet, lai maksimāli, bez kāda sentimenta un runām par starpplanētu daudzveidības saglabāšanu, izmantotu Zemes minerālu un bioloģiskos resursus. Tas, nemaz nerunājot par mums nāvējošu citplanētu dzīvības formu nejaušu invāziju (sk.: Kraitons, M. Andromēdas celms), varētu nozīmēt Zemes civilizācijas galu...

Risinājumu, kā, izmantojot lāzerus, paslēpt Zemi no citplanētiešu astronomu acīm (vai arī tieši otrādi, ja izteiktos brīdinājumus neņemam vērā un vēlamies aktīvi turpināt saprāta brāļu meklējumus,  kā mūsu kosmiskās mājas izcelt, radot nedabīgu, acīmredzami mākslīgu Zemes spektrālā signāla profilu) izdevumā "Monthly Notices of the Royal Astronomical Society" šī gada martā publicētā rakstā piedāvā divi Kolumbijas universitātes (ASV) zinātnieki, profesors Deivids Kipings un doktorants Alekss Tīčejs. 

Lasīt tālāk...

Astronomi nerod pierādījumus citplanētiešu megkonstrukcijas pastāvēšanai ap "galaktikas noslēpumaināko zvaigzni"

"Mūsu galaktikas noslēpumainākā zvaigzne" - ar šādu intriģējošu virsrakstu žurnāls "The Atlantic" 2015.g. oktobra sākumā rakstīja par KIC 8462852 - orbitālās observatorijas Kepler novērotu zvaigzni, kuras iespaidīgās, taču neregulārās spožuma maiņas nebija iespējams izskaidrot ar kādas, to hipotētiski apriņķojošas planētas tranzītu. Līdzās dabīgajiem parādības skaidrojumiem, astronomi, ņemot vērā tās neparasto raksturu, pieļāva, ka KIC 8462852 aptumšošanos teorētiski varētu izraisīt arī kāda mākslīga, citplanētu civilizācijas būvēta megastruktūra. Tagad, kad zvaigznei pievērstie teleskopi nekādus nedabiskus, iespējami tehnoloģiskas cilmes signālus nav uztvēruši, pētnieki sliecas domāt, ka aptumšošanās cēlonis visdrīzāk tomēr varētu būt sākotnēji izvirzītā hipotēze par eksogēnu komētu kopu.

Lasīt tālāk...

Vai dogoni varēja zināt par Sīriusu B?

Lielbritānijā dzīvojošais amerikāņu rakstnieks, amatierastronoms Roberts Templs savā 1976.gadā iznākušajā grāmatā “Sīriusa mistērija” apgalvoja, ka dogoni, tauta Rietumāfrikā, ir saglabājuši pārsteidzoši precīzas zināšanas par Sīriusa zvaigžņu sistēmu. Atbilstoši Templa izklāstītajai hipotēzei, savas neticami eksaktās zināšanas par debesu ķermeņiem, kas no Zemes atrodas 8,6 gaismas gadu attālumā, mūsdienu Malijas teritorijā dzīvojošie primitīvie iezemieši pirms apmēram 5000 gadiem ieguvuši no dogonu mitoloģijā par nommo dēvētām amfībijveida ārpuszemes būtnēm.

Lasīt tālāk...

Britu astrofiziķis Stīvens Hokings palīdz uzsākt vērienīgu ārpuszemes saprāta meklēšanas projektu

Šī gada 20.jūlijā Karaliskajā biedrībā, Londonā, slavenais zinātnieks Stīvens Hokings, astronoms Martin Rees un uzņēmējs Jurijs Milners (Yuri Milner) paziņoja par jaunas, ambiciozas 100 miljonus vērtas ārpuszemes saprāta meklēšanas programmas sākšanu. No divām daļām sastāvošās programmas - BL (Breakthrough Listen) un BM (Breakthrough Message) - mērķis ir, izmantojot modernāko teleskopu un tehnoloģiju iespējas, paplašināt un paātrināt ārpuszemes civilizāciju meklējumus Visumā.

Lasīt tālāk...