Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Kenets, Arnolds (1915.-1984.g.)

Pieredzējis lidotājs, dzīvojis Boizē (Aidahas pavalstī, ASV), pazīstams kā pretuguns sistēmas izveidotājs. 

1947.gada 24.jūnijā, lidojot virs kādas lidmašīnas avārijas rajona Kaskādu kalnu Reinīra kalna apkaimē (Vašingtonas pavalsts) tikai 25 jūdžu īsā pārlidojumā no Čelisas uz Jakimu, piepeši pamanīja veselus 9 diskveidīgus NLO. Diski lidoja kāsī kā zosis - "diagonālā virknē." Kenets to ātrumu novērtēja kā 2700 km/st. (1200 jūdzes stundā). Vietējās avīzes publicēja šā notikuma aprakstu ar nosaukumu "lidojošie šķīvji," drīz raksts tika tiražēts tālāk vairāk kā 150 amerikāņu avīzēs. Amerikāņu FIB novērtēja K.Arnoldu kā tādu, kas diez vai būtu sadomājis nereālus notikumus.

Šo notikumu uzskata par modernās ufoloģijas sākumu. Keneta stāsta iedrošināti daudzi piloti un aviodispečeri sāka stāstīt par līdzīgām redzētām lietām. Mēneša laikā ziņojumi par "lidojošajiem šķīvjiem" saņēma 40 ASV pavalstu varas iestādes. 1947.gada 21.jūlijā rakstu par "šķīvju" histēriju publicēja Life. No šī brīža tika sākta NLO novērošanas datu vākšana un sistematizēšana.

Interesanti, ka A.Kenets sava slavenā novērojuma laikā Kaskāžu kalnos pirmo reizi neparastu NLO kustību - "akmeņi pa ūdeni." Pēcāk līdzīgas NLO lidojumu trajektorijas tika novērotas arī citās valstīs.

Pats A.Kenets līdz pat sava mūža beigām turpināja aktīvi interesēties par NLO problemātiku, un 1966.gadā Aidahā viņam pat izdevās nofilmēt spīdoša cilindriskas formas objekta lidojumu. Savas dzīves laikā viņš saticis NLO vēl kādas 10 reizes.

Saites.
Kaskādu kalni.
Ufologi.