Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Jurgensons, Frīdrihs

Zviedrijā dzīvojošs igauņu operdziedātājs un mākslinieks, kam 1959.gadā, iespējams, izdevās magnetofona lentē ierakstīt mirušo balsis.
Fridrihs Jurgensons 1959.gadā savā dārzā ierakstīja magnetofona lentē putnu balsis. Tajā brīdī viņš dārzā bija viens. Kad šo ierakstu mājās atskaņoja, putnu treļļus pārtrauca labi saklausāma vīrieša balss, kas igauņu valodā teica: „Naktsputnu balsis.” Arī turpmākajos ierakstos starp putnu dziedāšanu bija saklausāmas kaut kādas sarunas, dažādās valodās, dažādos tembros, tā, ka visbiežāk neko nevarēja saprast. Tomēr reiz starp neskaidro murdoņu viņš diezgan skaidri saklausīja savas mirušās mātes balsi, kas teica: „Frīdrih, tevi novēro.”
Jurgensons uzskatīja, ka veicis lielu atklājumu, un savus daudzos ierakstus atskaņoja starptautiskā konferencē. 1964.gadā viņš uzrakstīja grāmatu „Visuma balsis.” Vislielāko popularitāti ieguva cits viņa darbs – „Radio kontakts ar mirušajiem,” kas tika pārtulkots daudzās valodās.
60.gados minētās grāmatas nokļuva latviešu profesora Konstantīna Raudives rokās un kļuva par stimulu viņa pievēršanai šim fenomenam.