Luvras muzejs
Vēstures muzejs Parīzes Luvras pilī, viens no apmeklētākajiem pasaulē, gadā te ierodas ap 8,5 miljoni apmeklētāju.
Atrašanās vieta. Francija, Parīze, Sēnas upes krastā. Katru dienu to apmeklē 20 000 cilvēku.
Muzeja oficiālā mājaslapa - šeit.
Vēsture. To kā cietoksni ap 1190.gadu uzbūvēja karalis Filips II. Vēlāk tā kalpoja par karaļu pili, kuras būvēšanā pielikuši roku daudzi slaveni franču arhitekti un mākslinieki.
1793.gadā ar Napoleona I pavēli tika pārveidota par muzeju.
1981.gadā ar prezidenta Miterāna gādību tika realizēts liels – 600 miljonu latu vērtais Grand Louvre projekts, kura rezultātā klasisko ēku ansambļa vidū tika uzslieta moderna stikla piramīda. To projektējis amerikāņu ķīnietis Pī. Atvēra arī ziemeļu spārnu, kur līdz tam mitinājās Francijas Finanšu ministrija, tādējādi dubultojot izstāžu telpu platību. Kompleksam tika izbūvēts arī pazemes veikalu stāvs. Ir plāns izveidot muzeja filiāli Francijas ziemeļaustrumu pilsētā Mecā. Direktors Anrī Loirē intensīvi piesaista privātos sponsorus.
Krājumi. Te glabājas ap 300 000 mākslas darbu un arheoloģisku atradumu, kas aptver gandrīz 9000 gadu senu civilizācijas vēsturi.
Trīs slavenākie eksponāti - Samotrāķijas Nīke un vēl 2 citi.
Muzejā ir 52 Rubensa darbi, 12 Rembranta gleznas, kā arī lielākā Leonardo da Vinči darbu kolekcija ārpus Itālijas, kuru savāca toreizējais karalis Fransuā I.
Aplūkojamie objekti. Muzejam ir astoņas daļas.
Ēģiptiešu spārns.
O.Marieta Serapeonā uzietā Āpija statuja.
Kolekcija no vairākiem simtiem Serapeonā uzietu stēlu - gan oficiālo, gan privāto.
Islāma mākslas nodaļa. Izveidojis direktors Anrī Loirē, tā atradīsies ar stiklu pārsegtā pagalmā un to pabeigs 2010.gadā. Šis projekts muzejam izmaksās 86 miljonus eiru. 17 miljonus ziedojis kāds Saūda Arābijas bagātnieks.
Apolona galerija. Nesen restaurēta.
Valsts zāle. Nesen restaurēta.
Mona Līza.
Milosas Venēra.
Samotrākes Nīkes jeb Spārnotās uzaras statuja.
Grand galerie.
Carre pagalms.
Napoleona pagalms rietumos.
1. Hamurapa stēla – atrasta XX.gs izrakumos Sūzās. Stēla (2m) ar likumiem – 282 paragrāfiem, kurus, kā apgalvo pats autors, tikuši saņemti tieši no Saules dieva - Šamaša.
Saites.
Luvras pils.
Francija.