NLO klasifikācijas
- Detaļas
- 2993 skatījumi
Jau romiešu dabaszinātnieks Plīnijs Vecākais savā "Dabas vēsturē" sniedzis senāko zināmo NLO klasifikāciju: "diskoīdi" - diska forma dzintara krāsā ar nelielu daudzumu izejošo staru no tiem; "piteji" - mucas formas vai apaļi objekti; "serati" - raga formas objekti; "lampadas" - degošu lāpu formā.
Džona Kīla klasifikācija:
Cietie NLO.
Mīkstie NLO.
Klasifikācija pēc formas. Ir izdalītas atsevišķi tādas 7 vai 8 formas.
Krievu akadēmiķis G.Kolčins savā 1991.gada grāmatā "NLO. Fakti un dokumenti" sniedz šādu klasifikāciju, kas, iespējams, raksturīga krievu ufoloģiskajam uzskatam.
1. Ļoti mazi objekti bumbu vai disku formā ar diametru 20-100 cm, kas lido mazos augstumos, reizēm izlido no lielāka izmēra objektiem un atgriežas tajos.
2. Mazi NLO olas vai diska formā ar diametru 2-3 m. Parasti lido nelielā augstumā un ir tie, kas visbiežāk veic nosēšanos. Šos objektus arī ne reizi vien redzējuši atdalāmies no bāzes NLO un pie tiem atgriežoties.
3. Bāzes NLO, visbiežāk diski 9-40 m diametrā, to augstums centrālajā daļā sastāda 1/5-1/10 no diametra. Bāzes NLO veic patstāvīgus lidojumus jebkuros atmosfēras slāņos un reizēm arī nosēžas. No tiem var atdalīties mazāku izmēru NLO.
4. Lielie NLO, kuriem parasti ir cigāru vai cilindru forma. garumā tie var būt 100-800 un pat vairāk metru. Tie galvenokārt parādās augšējos atmosfēras slāņos, neveic komplicētus manevrus, bieži mēdz karāties lielā augstumā. Nav fiksēti to nosēšanās gadījumi, ne reizi vien novērota mazāku NLO atdalīšanās no tiem. Eksistē hipotēze, ka tieši šie NLO veic kosmiskos pārlidojumus. Tāpat zināmi vairāki gigantisku disku 100-200 m diametrā novērošanas gadījumi.
Saites.
NLO.