Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Managva

Nikaragvas galvaspilsēta, statistiski visdrošākā no Centrālamerikas valstu galvaspilsētām.

Iebūvēta vulkāna krāterī.

Vēsture. Kādu laiku Leona ar Granādu sacentās par galvaspilsētas statusu, bet XIX gs. 50.gados tika pieņemts lēmums, ka galvaspilsēta būs Managva.
1960.gadā Managvā parakstīja Centrālamerikas kopējā tirgus līgumu, tas stājās spēkā 1961.gadā. Galvenais līguma darbības mērķis - dalībvalstu tirdznieciski ekonomiskā integrācija (muitas barjeru atcelšana līguma ietvaros, vienota muitas politika tirdzniecībā ar trešajām valstīm).

Aplūkojamie objekti.
Area Monumental - pilsētas centrs ar pussabrukušu katedrāli, Valsts muzeju, Prezidenta pili, Rubena Dario teātri.
Tirgus.
La Aviacion. Samosas diktatora cietums.

Augusto Sandīno piemineklis. Liels, pāri visai pilsētai. Tas no metāla plāksnēm uzbūvēts vietā, kur kādreiz atradās diktatora Samosas vecā pils. Tajā 1934.gadā Sandino tika nogalināts. Pieminekli sandīnisti ar skubu uzcēla jau pēc zaudētajām 1990.gada vēlēšanām.

Miera parks (Parque de la Paz). "Antisandīnistu" prezidentes Violetas Čamoras izlolojums. Viss nozagts un izpostīts, palikuši tikai betonā iekausēti ieroči un militārā tehnika.

Austrumu tirgus (Mercado Oriental). Lielākais tirgus visā Centrālamerikā. Ir stendi, kur pārdod raganu atribūtus. 

Saites.
Nikaragva.

 

Mehikas ieleja

Mehikas ieleja.

Mēness sala, Titikakas

Koati.
Viena  svētajām salām Titikakas ezerā. 

Šī sala pēc izmēriem ir daudz mazāka par Saules salu. Līdz mūsdienām te ir saglabājušas inku būvju drupas. Salā atrodas "Saules izredzēto māja," kur seno laikos dzīvoja svētās jaunavas - Augstākā inkas harēms.
Ir saglabājusies neliela osta, kurā izkāpa svētceļnieki. Līdzās ostai atradās nelielas ēkas, kur svētceļnieki veica rituālo attīrīšanos. Tāpēc šo vietu sauc par "Attīrīšanās vārtiem."

Tempļi uz salām. Saskaņā ar vispārpieņemtajiem uzskatiem, tempļi uz salām (Saules un Mēness salām u.c.) celti ap 1500.gadu, kad ezers un tā apkārtne kļuva par populāru svētceļojumu vietu. Taču amerikāņu antropologu Čārlza Štaniša un Braiana Boiera atklājumi liek pārvērtēt līdzšinējos uzskatus. Viņi, pētot salu senās drupas, uzgājuši svētnīcas, kuras datējamas ar 500.g.pmē. Tas liecina, ka arī civilizācijas pirms inkiem ezeru un tā apkārtni uzskatīja par svētu vietu.
Stanišs secinājis: „Rituālas ceremonijas uz šīs salas tika veiktas, kad Sokrāts lasīja lekcijas Atēnās, tomēr inki neizgudroja neko jaunu, viņi šo svēto vietu mantoja no saviem priekštečiem.
Pavisam amerikāņu zinātnieki atklājuši 185 arheoloģiskos pieminekļus. Jeņķu pētnieki konstatējuši, ka salas bija apdzīvotas jau 2000.g.pmē.
Drupu kartēšana atklājusi seno svētceļnieku maršrutus, kas veda no ezera krasta uz svētvietām salas vistālākajā galā.

Te esot sastopami NLO līdzīgi attēli.

Saites.
Titikakas ezers.
Mēness salas NLO zīmējumi.

Mesīnas jūras šaurums

Fatamorgāna bieži novērojama Mesīnas šaurumā Vidusjūrā.

Mūku alas

Pētījumi Mežmajskas alā pierādīja, ka šajā reģionā eksistēja vienota kultūra, kuras liecības zināmas arī citās vietās Ziemeļkaukāzā, piemēram, Iļskas apmetnē netālu no Krasnodaras, Barakajevskajā un Mūku alās. Šeit atrada neandertāliešu kaulus. Šo kaulu ģenētiskie pētījumi parādīja, ka Kaukāza neandertālieši bija līdzīgi Krimas, Austrumeiropas un pat Centrālās Eiropas neandertāliešiem.

Saites.
Alas un grotas.