Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Sugas

Dzīvo organismu sistemātikas pamatvienība - pamattaksons (saskaņā ar K.Linneja klasifikāciju), kurās ietilpst īpatņi ar līdzīgām pazīmēm.

Vienas sugas pārstāvji savstarpēji var pāroties un radīt auglīgus pēcnācējus.

Aprakstīti dzīvo organismu (dzīvnieku?) sugu skaits jau ir virs miljona (neskaitot kukaiņus). Reizēm viena un tā pati suga aprakstīta divreiz un eksistē sarakstos ar diviem dažādiem nosaukumiem. kopējo sugu skaitu lēš līdz pat 3 miljoniem.

Pirmo zinātnisko sugas definīciju deva Dž.Rejs Anglijā, 1693.gadā.

Putnu un zīdītāju klasē sugu skaits ir samazinājies, jo biologi vairs tik sīku iedalījumu neveic.

Sintētiskā Evolūcijas Teorija apgalvo: organismā uzkrājas sīkas ģēnētiskas pārmaiņas, kas, summējoties, kaut kad nākotnē rada jaunu sugu. Varbūt, tikai tā nav zinātne, bet ticība. Zinātnē ir noteikta metodika – novērojums, iespēja atkārtot un pārbaudīt. Jaukt jaunu sugu rašanos, ar jaunu pasugu rašanos, pabāžot abām apakšā vārdu evolūcija arī ir makaronu karināšana uz ausīm.

Pamattaksons tāpēc, ka sugas, novērojamā laikā, ir nemainīgas (starpsugu barjera). Mainās, evolucionē tikai apakštaksoni – šķirnes, pasugas, populācijas, varietātes. Sugu par pamattaksonu bija atzinis arī Dārvins („Sugu izcelšanās”). Dārvina Evolūcijas teorija balstījās uz apgalvojumu par sugu mainību.

Tā kā redzamu pierādījumu jaunu sugu rašanai tām 2010.g teorijām nav, tad ir viens APGALVOJUMS - recesīvās alēles uzkrājas (slēptās mutācijas), un kādreiz, kad apstākļi būs mainījušies, tās kļūst derīgas un rada jaunu sugu. Tas ir apgalvojums, bet neviena piemēra, kuru var pārbaudīt, tai 2010.g. teorijai nav.

Par to kvantu datormodeli - tāds ir izmodelēts arī bez kvantu datora - tas ir "Dovkinsa kukainis," ar kuru Ričards Dovkinss gribēja pamtot Dārvina teoriju. Tikai eksperimenta uzstādījums bij galīgi nekorekts. Vizuālais kukainis tika projektēts intelekta vadībā, ar stingriem atlases kritērijiem un finālo mērķi.

Izmirstošās sugas ir aizsargājamas un ierakstītas Pasaules Sarkanajā grāmatā "IUCN Red List of Threatened Species."

Raksti.
Dažādu sugu līdzās pastāvēšanu nodrošina katra atsevišķā taksona iekšējais mainīgums.

Saites.
Bioloģija un biologi.