Sailentsitija, Aļaskas
- Detaļas
- 3970 skatījumi
Tā saucamā "spoku pilsēta," kas novērojama katru gadu laikā no 21.jūnija līdz 10.jūlijam uz Mauntfērvezera šļūdoņa Aļaskā.
Vieta. Aļaska, Gletčerbejas Valsts dabas parks, uz Mauntfērvezera šļūdoņa.
Apraksts. Gletčerbejas Valsts dabas parkā Aļaskas pavalstī XIX gs. beigās vietējie iedzīvotāji periodiski redzēja spokainu pilsētu – tipisku pilsētiņu kalnu ielejā ar kārtīgām mājiņām, ķieģeļu skursteņiem, no kuriem ceļas dūmi, un citām normālas dzīves pazīmēm.
Spoku pilsētu iesauca par Sailentsitiju (no angļu vārda silence – „klusums”). Šo „pilsētu” dažādi, savstarpēji nesaistīti cilvēki, apraksta visai līdzīgi.
Pilsēta redzama kādas divas stundas starp septiņiem un deviņiem vakarā, un tiek uzskatīta par Anglijas pilsētas Bristoles atspulgu, kas atrodas 4000 km attālumā. Tajā esot redzams kāds tornis, kas izskatās pēc Redklifas Sv.Marijas baznīcas torņa Bristolē.
Novērojumi. Pirmās ziņas par šo fenomenu parādījušās XIX gs. beigās, kad "Kluso pilsētu" sāka novērot vietējie iedzīvotāji.
Izlūks-ģeologs Vulogbijs 1887.gadā nofotografēja spokaino pilsētu. Uzreiz pēc nofotografēšanas pilsēta pazuda. Fotogrāfija esot sanākusi visai švaka, tomēr pilsēta tajā ir redzama (liekas, ka no putna lidojuma).
Izraēls Rasels redzējis pilsētu 1891.gadā ar „akmens nocietinājumiem, torņiem, mineretiem un krāšņas arhitektūras pilīm, liela pilsēta bija izvietojusies lielā platībā, par kuru visi skaidri zināja, ka tur nekā nav – tikai ledainie līča ūdeņi, kalnu ielokā.”
Aļaskā esot vēl daži tādi fenomeni.
Hipotēzes.
Mirāža. Galvenā hipotēze. Uzskata, ka šī pilsēta ir kaut kur reāli eksistējoša, un Aļaskā cilvēki redz tikai tās mirāžu. Daži uzskata, ka tā ir Bristole (Anglija). Tomēr lielākais zināmais attālums, kurā novērota atspoguļošanās gaisā, ir nepilns 1000 km, bet Bristole atrodas krietni tālāk.
Paralēlo pasauļu izpausme.
Tādejādi īsti ticama izskaidrojuma pašreiz nav.
Saites.
Aļaskas pavalsts.