Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Zvaigžņu vārti, programma

CIP izstrādāta programma attālinātajai izlūkošanai ar ekstrasensorikas palīdzību. 

Programmu uzsāka 1974.gadā, kad kāds "CIP strādājošs gaišreģis" iztēloja būves padomju kodolpoligonā Semopalatinskā. 1995.gadā programmu oficiāli izbeidza saskaņā ar zemiem (15%) sekmīgajiem rezultāiem. Iespējams, tomēr, ka daļa eksperimentu bija sekmīgi.

XX gs. 70.gadu sākumā CIP nolēma tikt skaidrībā, vai eksistē reāli draudi padomju ekstrasensorajai spiegošanai amerikāņu noslēpumos. Īpaši viņus biedēja iespēja lasīt domas no attāluma, cilvēku domu un uzvedības ietekmēšana, izmantojot pret tiem psihisku spiedienu. CIP sāka izstrādāt pētniecības projektu SCANATE. Projekts uzņēma apgriezienus kad 1972.gadā pārcēlās uz Stenfordas Pētniecības institūtu Menloparkā (Kalifornija). Tur viņš saplūda ar Harolda Pathofa vadīto neatkarīgo parapsiholoģisko pētījumu programmu.
Tolaik Pathofs bija iepazinies ar Ņujorkas mākslinieku Ingo Svonnu, kas jau bija piedalījies ESU (ekstrasensorā uztvere) testos profesores Ģertrūdes Šmaidleres laboratorijā Siti koledžā. Svonns apmeklēja Pathofa laboratoriju Kalifornijā, kur arī piedalījās virknē pārbaužu - apstiprināja savas spēcīgās telepātijas spējas. Pathofs publicēja rezultātus, kuriem pievērsa uzmanību CIP, kas bija uzsākusi jau savus parapsiholoģiskos pētījumus. Pateicoties CIP finansējumam, viņš kā palīgu darbā ar programmu piesaistīja kolēģi Raselu Targu - sāka novākt apdāvinātu ekstrasensu komandu, no kuriem spēcīgākais bija Ingo Svonns. Stenfordas institūta programma sastāvēja no divām daļām: teorētiskās (pētniecības) un praktiskās (operatīvās).
1995.gadā vadības kļūdas un krāpniecības gadījumi kalpoja par iemeslu programmas atgriešanai CIP paspārnē (tā pārņēma programmu ar nosaukumu Star Gate no Starptautiskās praktisko zinātnisko pētījumu korporācijas) ar mērķi pārvērtēt iegūtos rezultātus. Tādam mērķim tika noalgoti divi speciālisti, kuru viedokļi dalījās. Statistiķe Džesika Ata uzskatīja, ka programma demonstrē nozīmīgus rezultātus, kas pārsniedz parastu varbūtību. Toties psihologs Rejs Haimans, pazīstams CSICOP (organizācija, kas par savu uzdevumu stādīja telepātu un ekstrasensu atmaskošanu) loceklis, bija noskaņots daudz skeptiskāk un sniedza noraidošu attieksmi. Tā rezultātā CIP aizvēra programmu, to pamatojot ar to, ka "attālinātie novērotāji ne reizi nav snieguši informāciju, kas būtu varēta izmantot kā palīdzība izlūkošanas operācijās. Starp citu, šādu viedokli visai dedzīgi arī apstrīdēja. 

Nospiedums civilizācijā.
Fantastikas seriāls "Zvaigžņu vārti." Ēģiptē uzieti apaļi "teleportācijas vārti," caur kuriem amerikāņu īpašās vienības kareivji iekļūst citās zvaigžņu pasaulēs.
Tāda paša nosaukuma vieta ir Lībijā, kas tiek uzlūkota kā NLO parādīšanās vieta.

Avoti.
David Morehouse. "Physhic Warrior: Inside the CIA's Stargate Program." New York: St.Martin's Press, 1996.g.
Paul H.Smith. "Reading the Enemy's Mind: Insade star Gate, American's Psychic Espionage Program." Ņujorka: Tom Doherty Associates, 2005.g.

Saites.
Nezināmā CIP.
Ekstrasensorika.
Zvaigžņu vārti.