Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Antivielas

Anti (priedēklis, kas izsaka pretstatu vai naidīgumu pret kaut ko) - "vielas."

Asins seruma globulīni, kuru sintēzi ierosina kāds patogēns mikroorganisms, vakcīna vai kāds cits antigēns, un kuri ar šo antigēnu specifiski reaģē.

Monoklonālās antivielas. Cilvēku radīti imūnās sistēmas proteīnu līdzinieki, kuru uzdevums ir piesaistīties noteiktam mērķim. Tas palīdz pacienta imūnsistēmai atpazīt un iznīcināt noteiktas šūnas, piemēram, vēža šūnas. Tās jau tiek izmantotas dažādiem medicīniskiem nolūkiem - vēža un artrīta ārstēšanai, izmantotas vakcīnās.

Antivielas nav primārais un vienīgais rādītājs, kas liecina par imunitāti. 

Medicīnā antivielu līmeņa raksturošanai izmanto terminu Correlate of immune protection - noteikt konkrētu antivielu skaitlis vai skaits, kas ticami ne tikai apstiprina aizsardzības pietiekamību, bet arī tās noturību.

Antivielu terapija. To nereti pielieto vēža un hronisku imūnsistēmas traucējumu gadījumos. Šīs metodes galvenie trūkumi ir preparātu dārdzība, vienai devai maksājot tūkstošiem latu, un īsais iedarbības laiks, kas nepārsniedz pāris nedēļas. Lai šo terapiju varētu izmantot amfetamīna atkarības ārstēšanai, tai jābūt krietni lētākai.

Saites.
Imunitāte.