Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Čumaši

Izmirusi indiāņu cilts Ziemeļamerikā, Kalifornijas dienvidos.

Vēsture. Dzīvoja Santabarbarā, Venturā un Sanluīobispā laikā no 1300.-1804.gadam. Nodarbojas ar jūras medībām, zveju un vākšanu. 

Čumašu mitoloģija. Viņu leģendas stāsta par pasaules radīšanu, pirmajiem cilvēkiem un svētajām vietām. Nostāsti nodoti no paaudzes uz paaudzi mutvārdu formā.
Čumaši uzskatīja, ka mēs dzīvojam vienā no trim pasaulēm - vidējā, jo abas atlikušās atrodas gan zem, gan virs mūsējās. Divi pūķi tur mūsu pasauli no apakšas - tie pakustas, kad ir piekusuši, un tad notiek zemestrīces. Augšējo pasauli tur milzīgs ērglis, kas ir nekustīgs un vienmēr atrodas vienā vietā. Kad ērglim apnīk turēt augšējo pasauli, tas nedaudz papleš spārnus un notiek Mēness fāzu maiņa. Mēness aptumsums notiek tad, kad ērglis ar spārniem pilnībā aizsedz Mēnesi.

Tradīcijas.
Klinšu zīmējumi. Viņu zīmējumi tiek uzskatīti par vieniem no sarežģītākajiem reģionā. Tie attēlo abstraktus simbolus, iespējams, debesu ķermeņus, mitoloģiskus radījumus, dzīvniekus un dabas parādības, piemēram, saules aptumsumu. Uzskata, ka daudzi simboli un zīmes ir reliģiska rituāla daļas. Uzskata, ka klinšu nun alu zīmējumus veidojuši čumašu šamaņi, lai iedsarbotos uz pārdabiskām būtnēm un piespiestu tās iejaukties cilvēku Zemes dzīvē.
Čumaši uzskatīja, ka alas, akmeņi un  ūdens avoti ir enerģētiski ļoti spēcīgi, šamaņi tos uzskatīja kā portālus uz svēto valstību, kur varēja savienoties ar pārdabisko.

Saites.
Ziemeļamerikas indiāņi.
Kalifornijas pavalsts.