Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Citplanētiešu zonde

Citplanētiešu sūtīts aparāts, kas strādā automātiskā režīmā un kalpo kosmisku objektu izpētei vai kontaktu dibināšanai ar citām civilizācijām kosmosā.

Domājams, ka šādas zondes rada augsti attīstīta ĀC. Nonākot vietā, kur eksistē saprātīga dzīvība, zonde sāk sūtīt signālus, kas aicina uz kontaktu nodibināšanu starp civilizācijām. Fiziķis Frenks Tiplers formulējis hipotēzi, saskaņā ar kuru augsti attīstītas ĀC spējīgas konstruēt kosmiskās zondes, kas spēj dublēt pašas sevi. Tādejādi, palaižot vienu tādu zondi, pēc 30 miljoniem gadu kosmosā būs daudz viņu kopiju. Kopijas, savukārt, radīs vēl nākamās kopijas un tā līdz bezgalībai.

Problēmas, kas saistītas ar ĀC sūtītām kosmiskajām zondēm, turpina dedzīgi pārspriest zinātnes pārstāvji. Daudzās valstīs eksistē pastāvīgi darbojošās programmas, kuru mērķis ir šādu zondu atrašana un kontaktu nodibināšana ar ĀC. Radioastronomijas speciālists R.Breisvels, un arī citi viņa kolēģi, uzskata iespēju uziet šādu zondi par visai reālu un turpina uzstāt uz meklējumu turpināšanu.

Saites:
Ārpuszemes civilizācijas.