Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Čakras

Indiešu izcelsmes ezotērikā par čakrām tiek uzskatīti cilvēka ķermeņa enerģētiskie centri, kas darbojas kā enerģiju uzņēmēji un novadītāji. Fiziskajam ķermenim galvenās čakras esot septiņas, ieskaitot sīkās - ap 300, bet ir arī čakras, kas sniedzas augstāk enerģētiskajos līmeņos.

Septiņas galvenās ķermeņa čakras:
1. čakra - krāsa sarkana/melna - atbild par saikni ar fizisko pasauli, fizisko spēku un dzīvības enerģiju, instinktīvu seksualitāti.
2. čakra - krāsa apelsīnu oranža - atbild par radošajām un seksuālajām enerģijām, auglību un vairošanos.
3. čakra - krāsa saules dzeltena - atbild par gribu, garīgu dzīvības spēku, prieku.
4. čakra - krāsa dzīvības zaļa - atbild par beznosacījumu mīlestību, mīlestību kā tādu, emocijām.
5. čakra - krāsa debeszila - atbild par informācijas došanu un uzņemšanu, komunikācijām ar citiem.
6. čakra - krāsa indigo - atbild par garīgumu un intuīciju, saskari ar smalkajām pasaulēm un savu Es.
7. čakra - krāsa violeta/balta - atbild arī par saskari ar Es, par zināšanām, saikni ar Visumu un Dievišķo.

Pēc dažādiem traucējumiem dzīvē var konstatēt ar kuru no čakrām ir problēmas.
1.čakrā. Ja enerģijas pārāk daudz - Egoisms, dominēšana, alkatība, varaskāre, sadisms, seksualitāte tiek uztverta tikai fiziski.
Ja enerģijas trūkst - Pašpārliecinātības trūkums, nespēja sasniegt mērķus, suicidālas tieksmes, sajūta, ka neesi mīlestības cienīgs, aseksualitāte, mazohisms.
Saistītās slimības - narkomānija, anēmija, vēzis, artrīts, sirds slimības, ginekoloģiskas dabas saslimšanas, AIDS, herpes, piena sēne.
2.čakrā. Ja enerģijas pārāk daudz - eksplozīvas emocijas, pārliekas ambīcijas, manipulēšana ar citiem, ilūziju varā, pārlieka ļaušanās baudām, pārlieka seksuālā enerģija - cilvēkus redz kā seksa objektus.
Ja enerģijas trūkst - kautrība un ieturētība, sastingums bailēs, pārlieks jūtīgums, mūžīga vainas apziņa, sekss tiek uztverts kā problēma, kauns par seksu, izmantojamība, frigiditāte vai impotence.
Saistītās slimības - nieru kaites, muskuļu krampji, enerģijas trūkums un alerģijas, straujš svara zudums.
3.čakrā. Ja enerģijas pārāk daudz - citu tiesāšana, darbaholisms, perfektcionisms, pārspīlēta intelektualitāte, lai atslābinātos vajag nervu zāles, seksuāli ieturēts, nespēj izrādīt emocionālu siltumu.
Ja enerģijas trūkst - Depresija, pašapziņas trūkums, uztraukšanās par citu domām, gremošanas darbības traucējumi, apjukums, bailes no vienatnes, nepārliecinātība par seksuālajām spējām, vajadzība pēc atzinības, nedrošība un greizsirdība.
Saistītās slimības - gremošanas grūtības, meteorisms, pārtikas alerģijas, aknu kaites, diabēts, par daudz seksa, nierakmeņi, krampji, spazmas, depresija, grūtības elpot.
4.čakrā. Ja enerģijas pārāk daudz - pieprasīšana un pārlieka kritizēšana, privātīpašnieciskums, svārstīgs garastāvoklis, pārlieks dramatisms, maniakāls depresīvisms, naudas un seksa izmantošana citu kontrolei, mīlestības vārda izmantošana, lai panāktu iegribas ("es tevi mīlēšu, ja...", "tu to nedarītu, ja tiešām mani mīlētu", utt.).
Ja enerģijas trūkst - paranoja, sevis žēlošana, neizlēmība, bailes atlaist un būt brīvam, nejusties mīlestības cienīgam, nespēja atbrīvoties, bailes no atgrūšanas, vajadzība pēc konstantas atzinības.
Saistītās slimības - Sāpes sirdī, sirdslēkmes, negācijas, augsts asinsspiediens, hronisks nogurums, saspringums, bezmiegs, dusmu lēkmes un dusmas, paranoja, vēzis.
5.čakrā. Ja enerģijas pārāk daudz - paštaisnums un nekaunība, pārlieks pļāpīgums, dogmatisms, atkarības, mačo seksualitātē, dod priekšroku partneriem, pār kuriem var dominēt.
Ja enerģijas trūkst - bailīgums, kautrība, atturēšanās, klusums, neturēšanās pie viena viedokļa, neuzticams, vājš, manipulē ar citiem, nespēj izteikt savas domas, seksuāls saspringums, konfliktā ar reliģisko audzināšanu (negrib pieņemt, bet jūt pienākumu, utt), bailes no seksa.
Saistītās slimības - Komunikāciju un/vai runas problēmas, zināšanas izmantotas nesaprātīgi, nevēlēšanās zināt, dziedzeru un imūnsistēmas problēmas.
6.čakrā. Ja enerģijas pārāk daudz – ego maniakalitāte, lepnums, manipulēšana ar citiem, reliģisks fanātisms un dogmatisms, autoritārisms.
Ja enerģijas trūkst - neizlēmīgs un nedisciplinēts, nepašpārliecināts, pārlieku jūtīgs sakarā ar citu jūtām un domām, bailes no panākumiem, šizofrēnija (nespēja būt līdzsvarā starp Ego un Augstāko Es).
Saistītās slimības - Apjukums, garīgās slimības, slikta redze, skaidrības trūkums, ātrs fizisks nogurums.
7.čakrā. Ja enerģijas pārāk daudz - konstanta frustrācija, nespēja pašrealizēties, izpausties, spēka apspiešana, psihotisms, depresija, maniakālā depresija, migrēna, destruktīvas tieksmes, visu cenšas izpaust seksuāli, brīžiem kaislīgs - brīžiem vēss.
Ja enerģijas trūkst - trūkst prieka dzirksts, sastingums, nespēja izdarīt lēmumus.
Saistītās slimības - Stress, nervozitāte, uztraukšanās, histērija, nelīdzsvarotība starp labās/kreisās smadzeņu puslodes darbību, galvassāpes, depresija.

Adžna čakra - tā esot tā saucamā "trešā acs." Visciešāk no čakrām saistīta ar cilvēka psihiskajām spējām. Viens no tadiem punktiem ir jau minētais Saules pinums, ko daži kundalinijogas praktizētāji saista ar manipūras čakru. Citi gan apgalvo, ka manipūra atrodas zemāk - nabas līmenī. Lai kā būtuar tam čakrām, tomēr astrālo lidotāju pratiķi ir vienisprātis par Saules pinuma nozīmi astrālā ķermeņa atdalīšanās procesā.
Otrs tāds punkts ir atrodas starp uzacīm un arī tieksaistīts ar kādu čakru - adžnu. To var stimulēt dažādi, piemēram, uziekot uz tā mazu plakanu priekšmetu, piemēram, sudraba monētu. Jo monēta esot vecāka, jo tas labāk, proti, sudrabs - mēness metāls. Zelta Rītausmas ezotēriķi, gan šādu prakssi kritizē, tomer viena alga uzskata to par efektīvu.

Elpošanas kontrole. Gari, kas kontaktēja ar Kileras kundzi, pavēstīja: "Tam, lai izietu no ķermeņa,nepieciešams aizturēt elpošanu,tomēr ilgstoša aizture neizrāda ietekmi." Vēlamas ir divas tehnikas: maiga un mierīga ritmiska elpošana,kas līdz fiziski atslābināties, vai arī apzināta elpošanas aizture kopā ar vieglu uzspiedienu saules pinumam (tas palīdzot nobīdīties astrālajam kermenim un iziet tam ārpus fiziskā). Reizēm tiek sajusta galvas reibšana, zumēšana ķermenī līdzīgu elektriskai zumēšanai, un sajūta it kā šū potos ūdenī. Vienlaicīgi var būt vairāki šādi efekti.
Pakāpeniska atslābināšanās. Tādu izmanto hathajogas instruktori. To vajag uzsākt pēc projekcijas zīmes vizualizēšanas.
Spiediena punkti. Viens no tadiem punktiem ir jau minētais Saules pinums, ko daži kundalinijogas praktizētāji saista ar manipūras čakru. Citi gan apgalvo, ka manipūra atrodas zemāk - nabas līmenī. Lai kā būtu ar tām čakrām, tomēr astrālo lidotāju pratiķi ir vienisprātis par Saules pinuma nozīmi astrālā ķermeņa atdalīšanās procesā.
Otrs tāds punkts ir atrodas starp uzacīm un arī tieksaistīts ar kādu čakru - adžnu. To var stimulēt dažādi, piemēram, uziekot uz tā mazu plakanu priekšmetu, piemēram, sudraba monētu. Jo monēta esot vecāka, jo tas labāk, proti, sudrabs - mēness metāls. Zelta Rītausmas ezotēriķi, gan šādu praksi kritizē, tomer viena alga uzskata to par efektīvu.