Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Ekvadoras piekrastes zemūdens pilsēta

Zemūdens pilsēta, kas uzieta Ekvadoras piekrastē.

Atklāšana. Pazīstams amerikāņu ceļotājs Harolds T.Vilkinss iepazinās ar kādu asjendas īpašnieku Munjosu. Viņam piederošā asjenda atradās pie apdzīvotas vietas Esmeraldas netālu no Gvadajakilas Ekvadorā, Klusā okeāna piekrastē. Tur zem ūdens pavisam tuvu krastam atrodas kāda nogrimusi pilsēta, no kuras nirēji izcēla dažādas lietas – piemēram, statuetes. Daži no priekšmetiem bijuši klāti ar, iespējams, līdzīgiem hieroglifiem, kā vienīgais uzraksts, kuru zem ūdens nofotografēja pētniecības kuģis „Antons Bruns” zem ūdens Peru piekrastē.
Vilkinsam izdevās tos aplūkot: „Šīs nezināmās tautas artefakti, kuras pilsēta guļ jūras dzīlēs Ekvadoras piekrastē, ir visai neparasti. Bez izsmalcinātiem obsidiāna spoguļiem, pulētiem kā lēcas, kas liecina par zināšanām optikā, ir arī dīvainas garenas prizmas, kuru skaldnēs iegravēti dzīvnieki, simboli vai hieroglifi. Tās varētu kalpot tiem pašiem mērķiem, kādiem kalpo ķīniešu mandarīnu personīgie zīmogi, ar kuriem tie sasaistīja dokumentus, kam bez tādas zīmes nebija juridiska spēka... Cilvēks ar bagātu fantāziju varētu nodomāt, ka neparastie seno kultūru priekšmeti, kas tikuši uzieti nomaļos vai bīstamos šī kontinenta reģionos, - paliekas no kādas paleolītiskas vai Pirmsplūdu ēras pasaules vēsturē.”

Atradumi. Statuetes ar nepazīstamiem hieroglifiskiem uzrakstiem, obsidiāna lēcas un reflektori. 

Kritika. Konservatīvie arheologi šos artefaktus nodēvēja par viltojumiem, jo tie tika universitātes speciālistu uzieti, neievērojot zinātniskas formalitātes. 

Dzemonas kultūras liecības Ekvadoras Valdīvijā tika uzietas tikai 20 gadus pēc tam kā Vikinss iepazinās ar Munjosa kolekciju.

Saites.
Ekvadora.