Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Elinmoras bākas apkalpes pazušana

Viena no neizskaidrotām cilvēku pazušanām. Cilvēku pazušanas epizode 1900.gada decembrī, kad uz vienas no Skotijai piederošās Flannanu salu grupas Eilinmora (Elin Mor) salas bez pēdām pazuda visa bākas uzraugu komanda - 3 sargi.

Gadījuma apraksts. Elinmoras bāku uzraudzīja 3 cilvēki, godprātīgi, kārtīgi sava darba pratēji. Bāka ar 140 000 sveču gaismu kuģiem naktīs bija drošs ceļa rādītājs.
Reiz kuģa Hesper, kas pārvadāja pārtiku, komanda konstatēja, ka bākas ugunis vairs nedeg. Jūrnieki piestāja pie salas, taču krastā neviens tos nesagaidīja. Ar šo kuģi salā ieradās Džozefs Mūrs - kaimiņu salas bākas pieskatītājs, kas bija satraukts, jo jau 11 dienas sākot ar 1900.gada 15.decembri bākas uguns uz salas nedega. Viņš pats savulaik bija šai bākā strādājis un ne mirkli nešaubījās par visu vīru godaprātu, jo viņus personīgi labi pazina.
Mūrs un kuģa komanda pārmeklēja bāku un salu, taču neatrada neko aizdomīgu - bija pazuduši tikai ūdensnecaurlaidīgie plašķi, kas piederēja diviem no trim sargiem - trešais bija palicis. Aukstajās telpās valdīja ideāla kārtība, viss bija sagatavots, lai iedegtu signālugunis, tikai nebija darītāju, jo cilvēki bija pazuduši. Visi pulksteņi bija apstājušies, bet zīmes liecināja, ka trīs vīri pazuduši jau pirms nedēļas.
Salas mols bija nedaudz vētras bojāts, iespējams, visus trīs noskalojis milzīgs vilnis. Tomēr būtu visai dīvaini, ja trīs visai pieredzējuši vīri būtu uzvedušies tik neapdomīgi, ka vētras laikā būtu devušies uz molu. Nekādas citas pazīmes atrastas netika.
Mūrs palika dežūrēt līdz jaunās maiņas atbraukšanai. Pēcāk viņš stāstīja, ka uz salas valdījusi nomācoša atmosfēra. Viņam licies, ka kaut kur tālumā dzird pazudušo biedru balsis, kuras sauc palīgā. Vairāk viņš uz šīs salas nespēra ne kāju.

Saites.
Cilvēku pazušana.
Skotija.