Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Galda kalna anomālie atradumi

Atrašanās vieta. ASV Kalifornijas pavalstī Tuolemnes grāfistē, Josemītas dabas parka rietumu malā. Šī kalna virsotne sastāv no sacietējušas lavas ar vecumu 9 miljoni gadu. Zem tās atrodas zeltu saturošie plasti, daļa no kuriem guļ tieši uz senā klinšu pamata. Zelta ieguves procesā tur izveidota šahtu sistēma.

Atradumi.

1. Visi atradumi tika veikti šo seno saspiesto smilšu slāņu iekšpusē. Tie bija: šķēpu uzgaļi no sešām līdz astoņām collām garumā, kausiņi ar rokturiem, neparasts priekšmets no slānekļa ar želobiņiem, liekas, šaujamloka rokturis, darbarīks akmeņu skaldīšanai un cilvēka žoklis.
2. 1853.gadā no 125 pēdu dziļuma pacēla mastodonta zobu kopā ar baltu marmora bumbiņu. Tās izmēri apmēram 1,5x1,1 collu. Viņā ir caurejošs urbums apmēram ceturtdaļcollu diametrā. Tajā bija urbums koka kāta iestiprināšanai.
3. 1858.gadā akmens cirvis izcelts no 300 pēdu kalna dziļuma. 6 collas garumā, bet tā asā cirtne 4 collu platumā. Tiešā tuvumā atrastas arī vairākas akmens piestiņas.
4. 1862.gadā atrasta akmens piestiņa 3,1 collu diametrā 1800 pēdu dziļi raktuvju ejā, 200 pēdu dziļumā. Tā bija izcirsta no andezīta, kura tuvākās iegulas atradās apmēram 100 jūdzes no tās vietas.
5. 1869.gadā amerikāņu ģeologs Klarenss Kings veica pētījumus Galda kalnā. Viņš atrada piestiņu iestrēgušu blīvā un cietā smlšakmenī. Kad piestiņu izvilka, smilšakmenī palika precīzs tās nospiedums. Šmilšakmens slānis tika vērtēts ap 9 miljonu gadu vecumā. Patlaban piestiņa atrodas Smitsona institūtā un rada oficiālai zinātnei problēmas.
6. 1877.gadā atkal tika veikti jauni atradumi: 1400 vai 1500 pēdu attālumā no raktuves ejas ieejas tika atrasti vairāki obsidiāna šķēpu uzgaļi. Garumā katrs pa 10 collām. Ieinteresēts, pārvaldnieks uzmanīgi aplūkoja atradumu vietu un uzgāja divas piestiņas un pesķiku. Slānis 33–55 miljonu gadu vecs. Tieši par šiem atradumiem tika sniegts ziņojums Amerikāņu ģeoloģijas biedrības sēdē 1891.gadā.

Vecums. Atradumu slāņa vecums ir no 33 līdz 55 miljoniem gadu.