Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Galgano zobens klintī

Angliski - Sword of San Galgano.
Zobens klintī svētā Galgāna abatijā Itālijā.

Atrašanās vieta. Itālija, Valdemerse (35 km uz dienvidiem no Sjēnas), Sangalgānas abatija.Apraksts. XII gs. bijušais bruņinieks Džoti Galgano (Guiotti Galgano) dzīvojis kaimiņu Kjudzīno (netālu no Florences). Viņš bijis nācis no aristokrātu ģimenes Čiusdino, pēc rakstura bijis nemierīgs un nežēlīgs.
Reiz viņu apmeklējusi vīzija, kurā tas redzējis erceņģeli Mihailu. Tās rezultātā Galgano kļuvis par vientuļnieku un dzīvojis savas dzimtās pilsētas apkaimē. Saskaņā ar no debesīm nākošo padomu viņš savu zobenu ietriecis lielā klintsbluķī, tā, ka laukā palicis vien rokturis un neliela asmens daļa. Viņa rīcība simbolizē Galgano dzīvē notikušās pārmaiņas.
Saskaņā ar leģendu daudzi mēģinājuši zobenu no akmens izvilkt, taču tas nevienam nav izdevies.
Abatijas zvanu tornī atrodas mumificētas zagļa rokas, kam piepeši uzbrucis un nogalinājis vilku bars.
Galgano nodzīvojis tikai 33 gadus un miris 1181.gada 30.novembrī.

Pētījumi. Tādi notikuši 2001.gadā pēc vietējo mūku lūguma. Pāvijas universitātes (dibināta 1361.gadā, Lombardijā) zinātnieki apstiprināja zobena vecumu - XII gs. un to, ka tas patiesi atrodas ieslēgts klintī. Zobena metāla paraugs (10 mg) apliecināja, ka tā sastāvs atbilst tiem sakausējumiem, kādus ieroču meistari izmantoja XI gs. beigās un XII gs. sākumā, laikā, kad dzīvojis Galgano. Objekts pētīts ar rentgena stariem un zinātnieki apliecināja. ka gan zobena redzamā, gan neredzamā daļa ir oriģinālas, pieder vienam un tam pašām ierocim - tātad artefakts nav nekāds joks vai viltojums.

Saites.
Zobeni.