Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Helikopteri

Helix (helikos) - "spirāle" (grieķu val.) + pteron - "spārns" (grieķu val.).

Lidaparāts, kas paceļas gaisā vertikāli ar viena propellera vai vairāku uz vertikālām asīm uzmontētu propelleru palīdzību.

Vēsture. Neparasts hieroglifs, kas ļoti atgādina helikopteri, saglabājies uz Seta I svētnīcas griestiem senēģiptiešu pilsētā Abīdā.
Saglabājušies Vinčas Leonarda rasējumi lidaparātam ar vēcināmiem spārniem. Tādejādi viņu literatūrā mēdz dēvēt par mēdz dēvēt par helikoptera izgudrotāju, tomēr tas būtu pārspīlējums, jo Leonarda ornitopteram tomēr bija cits spārnu kustības princips.
Žila Verna zinātniskās fantastikas romāna, “Robūrs Iekarotājs” (Robur-le-Conquérant, 1886), galvenais varonis izgudro pasaulē pirmo lidojošo mašīnu - “mākoņu griezēju." Šis romāns aizrāva 12 gadus veco Igoru Sikorski - vairākus gadus vēlāk zinātnieks, iedvesmojoties no lasītā, izgudroja pats savu lidmašīnu, uz kuras pamata mūsdienās tiek veidoti helikopteri.
Sikorskis - aviokonstruktors, lidotājs un izgudrotājs - bija arī viens no aviācijas pionieriem - 1914.gadā viņš projektēja pirmo komerciālo lidmašīnu un laika gaitā izveidoja arī vairākus helikoptera modeļus. 1939.gada modelis “VS-300” bija visveiksmīgākais, to ražoja pat masveidā. Izgudrotājs nodibināja arī veiksmīgu aviācijas kompāniju “Sikorsky Aircraft Corporation.” Viņš arī bieži teica: “Visu, ko kāds iedomājas, kāds cits var padarīt reālu.”
1936.gada 26.jūnijā Ēvalds Rolfs veica 3 izmēģinājuma lidojumus ar pasaulē pirmo veiksmīgo helikopteru Focke-Wulf Fw 61. Tā konstruktors bija Heinrihs ????

Krievu helikopteri. Ми-8АМТШ-ВН «Сапсан», Ка-52 «Аллигатор», Ми-28Н «Ночной охотник».
Ми-24. Radīts 1970.gados PSRS. Domāts kājnieku atbalstīšanai. 

Saites.
Aviācija.
Melnie helikopteri.