Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Hatra

Senpilsēta Ziemeļirākā, tāda paša nosaukuma valsts galvaspilsēta.

Vēsture. Hatras valsts robežojās ar Romas un Partiešu impērijām.

Aplūkojamie objekti.
      Allatas svētnīca. Veltīta šumeru un pirmsislāma arābu debesu un lietus dievei Allatai. Celts II gs. Mūsdienās objekts iekļauts UNESCO sarakstā. Pēdējās dažas desmitgades svētnīca, 2015.-2017.gados to demolēja islāmistu fanātiķi. Tagad tas restaurēts. Te uzietas freskas ar dīvainiem kamieļiem. 168.gadā toreizējais ķēniņš Sanatruks I un viņa dēls un mantinieks Abdsamija šait organizēja remontu. Tai pat laikā svētnīcā tika uzstādītas Allatas statujas praktiski cilvēka augumā.

Atradumi.
Freskas ar dīvainiem kamieļiem. Horizontāla akmens freska. Tāda uzieta Allatas svētnīcā - virs ieejas. Zinātnieki nonākuši pie atziņas, ka tie ir hibrīdi, kas izveidti no divām dažādām kamieļu sugām. Freskā attēloti 8 dromaderi (vienkupra kamieļi) un 2 divkuprainie kamieļi grupas viducī. Vērīgāk ieskatoties,pētniekipamanīja, ka divkuprainie kamieļi nav gluži klasiski - to galvas un vilna iecinaja par jaukteņiem. Arī starp kupriem tiem bija neliela ieplaka. Tādejādi tika secināts, ka Hatras pilsētnieki pratuši iegūt kamieļu hibrīdus. Jāpiezīme, ka agrāk tādu hibrīdu skeleti ir atrasti Romas impērijas un Partijas teritorijās. 
Iespējams, tie bijuši Allatas dieves svētie dzīvnieki. Par to liecina tas, ka Allata attēlota jājam uz kamieļa sedlos. Speciālisti domā, ka šī freska ar kamieļiem parādījusies svētnīcā 168.gadā, kad toreizējais ķēniņš Sanatruks I un viņa dēls un mantinieks Abdsamija šait organizēja remontu.

Saites.
Kurdistāna.