Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Hesdalēnas logs

NLO manifestācijas parādības virs Hesdalēnas ielejas Ziemeļnorvēģijā. 

Atrašanās vieta. Norvēģija, Hesdalēnas ieleja, 5 jūdzes uz dienvidiem no polārā loka.

Apraksts. Pati aktīvā NLO novērojumu vieta Skandināvijā.
Sākot ar 1981.gadu vietējie iedzīvotāji redzējuši šeit neparastas parādības debesīs.
Laikā no 1984.-1985.gada  skandināvu zinātnieki veica plānveidīgu apkārtnes novērošanu. Pētījumus vadīja Leifs Haviks, kas viens pats vai kopā ar zinātnieku grupu ilgi dzīvoja ieljā pārvadājamā metereologu vagoniņā. Viņi salā uzstādīja vienlaicīgi līdz pat 6 dežūrējošām fotokamerām, radaru, seismogrāfu un citus novērojumaparātus.
1984.gadā 5 nedēļu laikā iegūti 188 dažādu formu - amorfu, cigāra, ovālu, - objektu apraksti. Tomēr šie novērojumi tā arī nav spējuši atbildēt un jautājumiem NLO fenomena sakarā.

Hesdalēnas logs. NLO Norvēģijas ziemeļos (1981.-1984.g.). XX gs. 80.gados NLO novērojumi palika pavisam bieži Norvēģijas ziemeļos. Šejienes Hesdalēnas (Hessladen) ciema iedzīvotāji ziņoja par ļoti biežiem uguņiem naktīs, sfēras, lodes un cilindru formas spīdošiem objektiem. Ugunīgās lodes sāka parādīties 1981.gadā. Līdz pat 1984.gadam bumbas tika novērotas turpat vai katru dienu un 15-20 reizes nedēļā.
Tika mēģināts ar šiem objektiem nodibināt kontaktu ar kabatas lukturīša palīdzību (gluži kā S.Spīlberga filmā „Trešās pakāpes kontakts”!), uz to tika bieži atbildēts ar nesaprotamiem gaismas signāliem.
Vairākus gadus Norvēģijas ziemeļi bija ufoloģiski „karsti.” Te ieradās desmitiem ufologu, iekārtoja nometnes un veica diennakts novērošanu projekta „Hesdalēna” ietvaros. Projektā ņēma arī dalību Norvēģijas Aizsardzības ministrija, kas uz šejieni nosūtīja divus virsniekus. Tiem bija uzdots pierakstīt visu neparasto, kas še gaisā varētu notikt.
Vēlāk, pēc 1984.gada NLO "bumbas" rādījās tikai kādas 20 reizes gadā. 1996.gadā tos redzēja 17 reizes.
Norvēģijas uguņi tika nofotografēti – ugunīm bija spīdošu pussfēru forma vai arī tie haotiski kustējās.
Tomēr drīz vien pavisam piepeši jebkāda aktivitāte šeit beidzās, un ufologi palika bešā. Bija pētnieki, kas uzskatīja, ka notikušais ir Zemes tektonisko procesu rezultāts. Pētnieki Pols Deverjē un Pols Makartnijs (nejaukt ar bītlu!), kā arī kanādiešu neiropatologs Maikls Persingers spriež, ka še vainojams tektoniskais spriegums.

Tūristiem! Šodien šie apvidi ieguvuši ufoloģijas "karstā punkta" reputāciju. Pie vietējiem tūristu vadātājiem iespējams pieteikt tūri pa NLO vietām - UFO Safari Tours (tālrunis: +47-6249-4505). Apkārt Hesdalenai izvietotas vairākas apdzīvotās vietas - Rerusa, Tolga, Usa un Holtalena. Tur visur ir viesnīcas, var īrēt arī pie privātajiem. Drosmīgākie slej teltis tieši ielejā, taču jāatceras, ka reizēm tur ir dikti auksts, īpaši naktīs.

Saites.
NLO novērojumi XX gadsimtā.
Norvēģija.