Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Harkovas AZ

Харьковская аномальная зона.

Ukrainā, Zoločejevas (Золочеев) rajonā netālu no Harkovas iespējama AZ.

Apraksts. Šeit daudzreiz fiksēti NLO pārlidojumi, bet vietējie iedzīvotāju šo vietu uzskata par "nešķīstu." 

Izpēte. Zonu atklājusi 1979.gadā vietējā paranormālistu organizācija "AP izpēte" (Изучения АЯ, - СИАЯ), kas bija A.Popova vārdā nosauktās Zinātniski tehniskās radiotehnikas un sakaru organizācijas Harkovas nodaļa. Vairāku gadu gaitā organizācija sūtīja uz AZ ekspedīcijas.
Neparastas parādības ufologi tur fiksēja naktīs starp saulrietu un saulēktu. Vizuāli varēja redzēt debesīs sastingušus NLO, spīdošu dažādu lielumu oranžu un sarkanu sfērveida NLO pārvietošanos, kā arī ļoti tuvus gaismas uzliesmojumus debesīs. Bijušas dzirdamas dažādas skaņas - zumēšana, plaukšķi, ritmiski un smagi soļi, pie tam skaņu avoti netika uzieti - likās, ka tie rodas no nekā. Bieži vien klātesošajiem radās sajūtas - kāda vai kaut kā neredzama klātbūtnes sajūta. Tāpat arī tika novēroti "virpuļi," kas radās pilnīgā bezvējā: tie lieca un lauza augu stublājus norobežotā apļveida telpā.
Reizē fotografējot filmās un fotogrāfijās atainojās objekti, kas nav bijuši redzami vizuāli fotografēšanas brīdī. XX gs. 80.gadu beigās zonas mieru sāka traucēt mednieki, tūristi un makšķernieki.
Liela zonas daļa tika nodota mazdārziņiem un ufologi sāk runāt par AZ darbības pārtraukšanos.

Saites.
Anomālās zonas.
Harkova.