Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Haosa teorija

Atklāšana. 1961.gadā meterologs (arī matemātiķis?) doktors Edvards Lorencs konstatēja, ka nelielas atšķirības vienā dinamiskas sistēmas elementā var izraisīt būtiskas pārmaiās visā sistēmā. Tam vetīts viņa slavenākais 1972.gada darbs „Prognozējamība: vai tauriņa spārnu vēdas Brazīijā izraisa tornado Teksasā?” Edvards Lorencs ievadot datorā datus atkārtoti bez pēdējiem cipariem aiz komata. No sākuma grafiks izskatījās tāpat kā pirmajā reizē, taču pēkšņi strauji sāka atšķirties. Šī sākotnējā neprecizitāte noveda pie pilnīgi cita rezultāta. Šis spējais diverģences ātruma pieaugums tagad tiek saukts par „lavīnveidīgu krišanu haosā.”
Viņa aprakstītais „tauriņa efekts” guvis plašu atpazīstamību. 

Atainojums dabā. Šķietami ārēji haotiski procesi savā būtībā ir organizēti un pakļaujas noteiktām sakarībām. Tie paši modeļi, kas vērojami sniegpārsliņu uzbūvē, ieņem vietu arī citos procesos : ūdens turbulencē, sirdspukstos, viļņu plīšanā atsitoties pret krastu.

Secinājumi.
1. Liela jūtība pret sākotnējiem apstākļiem, niecīgi notikumi var radīt grandiozas sekas.
2. Svarīga atgriezeniska saite ar vidi. Norisinās pastāvīga mijiedarbība starp attīstībā esošu sistēmu un tai apkārt esošo vidi, norisinās pastāvīga mijiedarbība abos virzienos: sistēma mainās neparedzami.

!!!!!!! Haosa teorija evolūcijā norāda uz SĀKOTNĒJO NODOMU.

Evolūcija. Tā pilnībā atbilst haosa teorijai. Miljardu gadu laikā pieauga dzīvo organismu sarežģītība, sistēma attālinās no sava pirmsākuma – tā krīt neparedzamā sarežģītībā. Taču aiz tā stāv KAUT KAS, jo šī virzība nav nekārtīga. Vēl vairāk, rodas iespaids, ka tas viss ir kā lieklāka iecerēts. 

Saites.
Saprātīgās radīšanas teorija.