Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Hanasa ezera briesmonis

Hanasa/Kanasa ezerā Ķīnas okupētajā Uigurijā dzīvojošs briesmonis.

Atrašanās vieta. Hanasa ezers ir izlocītas formas ezers Ķinas okupētajā teritorijā - Siņdzjanas-Uiguru Autonomā reģiona ZR (šai vietā saiet kopā Kazahijas, Krievijas, Ķīnas un Mongolijas robežas). Ezera maksimālais izmērs ir 25 km, maksimālais dziļums - 170 m, tas atrodas ap 500 km no Urumčas.

Liecības. Saskaņā ar seniem nostāstiem un hroniku ziņām ezera krsti ir dīvaini un "apburti," bez tam tajā mītot dzīvnieki, kas "cenšas aiznest savā valstīb'lielus zvērus, mājdzīvniekus, kas nāk uz dzirdinātavu, un pat cilvēkus, kas riskējuši nopeldēties."
Pirmais novērojums laikam bijis 1980.gada vasarā, kad Siņdzjanas rajona ihtiologi veica vietējās faunas pētījumus. Vienā no līcīšiem viņi uzstādīja 100 m garu un apmēram tonnu smagu tīklu, taču tas visai drīz pazuda. Saplosīto tīklu uzgāja vairākus kilometrus tālāk prom no šīs vietas. Tā kā tīkla plīsumu vietas sasniedza vairākus desmitus metru izmērus, tad ihtiologi ieminējās par "milzīgu dzīvnieku."
Siņczjanas universitātes ģeogrāfijas un bioloģijas fakultātes studenti 1985.gadā ziņoja, ka uz ezera virsmas 20.jūlijā manījuši neparasti lielu izmēru dzīvnieku (pēc citiem avotiem - vairākus lielus dzīvniekus brūnā krāsā). Tie uzpeldēja un atkal ienira - tā vairākas reizes. Tika organizēta pastāvīga novērošana un nākamajā dienā dzīvniekus izdevās nofotografēt. Vēlākā fotouzņēmumu izpēte tiešām ļauj apgalvot, ka Hanasa ezerā dzīvo "dzīvnieki ar apaļām galvām," kuru izmēri sasniedz 7-10 m. Nekādi mēģinājumi noķert dzīvniekus uz āķa ar ēsmu nedeva panākumus.
Līdz pat 1995.gadam jaunu ziņu nebija, kad atkal sāka zust putni un mājlopi. Līdz beidzot radījums uznira vairāku desmitu liecinieku acu priekšā.

Saites.
Ūdens briesmoņi.
Siņdzjanas-Uiguru Autonomais reģions.