Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Īrija

Salu valsts Atlantijas okeānā uz rieteņiem no Britu salām.

Galvaspilsēta - Dublina.

Vēsture. Iebrukums Baltimorā 1631.g. Kaut kādi musulmaņu pirāti to veica.
Būdams britu premjers no 1783.-1801.gadam, Viljams Pits Jaunākais organizējis īru sacelšanās apspiešanu 1798.gadā un Īrijas autonomijas likvidēšanu 1801.gadā.

Aplūkojamie objekti.
Dublina.

Dinglas pussala. 

Gallarus Oratory. Ūdensnecaurlaidīga baznīca, kas celta bez javas pirms 1300 gadiem.
Killarausa kalns. Stāvot kaut kādi akmens apļi.

Kilmoras abatija. XIX gs. celta pils, atrodas Golvejā. To cēlis kāds bagāts Londonas ārsts un uzdāvinājis savai sievai kā šķiršanās dāvanu. Tā stāv vietā, kur iņi pavad’juši savu medusmēnesi. 6 gadus vēlāk šī ieviete nomir un netālu no pils ir miniatūra katedrāle, ko virs uzcēlisviņas piemiņai. 

Moheras klintis. Stāvkrsts Īrijas rietumos. 200 m augsts.

Ņūgreindžas komplekss. Lielākais megalītiskais komplekss Īrijā.

Skelligas salas. Tās ir nelielas akmeņainas saliņas Atlantijas okeānā, netālu no Īrijas dienvidrietumu krasta. Lielāko no divām Skeligu (Skellig-Michael) salām, kur tika filmēta arī jaunākā Zvaigžņu karu filma "Star Wars: The Force Awakens" šobrīd ik dienu drīkst apmeklēt ne vairāk kā 180 cilvēku, turklāt no septembra līdz maijam ieeja (pareizāk sakot, piepeldēšana) ir slēgta. Vienkāršākais veids, kā apskatīt salu, ir organizētas ekskursijas, turklāt aktīvajā tūrisma sezonā tā var būt arī vienīgā iespēja.

Vairāki apļa un spirāles formas petroglifi, kas iekalti uz trim megalītiskiem akmeņiem neolīta kapu kamerā Lokrūvā (Loughcrew) Mītas grāfistē, Īrijā, iespējams, simboliski attēlo pilnu Saules aptumsumu, kas šajā reģionā notika 3340.gada 30.novembrī pirms mūsu ēras. Saules aptumsuma datums aprēķināts, izmantojot astronomijas programmu “The Digital Universe.” Tas, iespējams, ir senākais, lai arī ar simboliskām zīmēm fiksēts ziņojums par pagātnē notikušu Saules aptumsumu.

Saites.
Īri.