Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Jukatāna, Meksikas pavalsts

Viena no Meksikas pavalstīm, kas atrodas Jukatānas pussalā.

Vēsture. Lai arī Jukatāna vienmēr bijusi pakļauta cikliskām klimata izmaiņām, daudzi pētnieki uzskata, ka pārmērīga maiju zemes, kura deva mājvietu 10–15 miljoniem cilvēku, atmežošana klimata radītās problēmas tikai pastiprināja un gala iznākumā padarīja reģionu par neapdzīvojamu.

Merida.
 Jukatānas pavalsts administratīvais centrs.

Kampeče. Pirātu pilsēta.
Čičenica. Maiju Klasiskā perioda senpilsēta ar slaveno Upuraku.
Kankūna. Slavens kūrorts.

Akapulka. Kūrorts.
Atrakcijas. Lidojums ar izpletni pie motorlaivas – paraseilings. Tas ir izgudrots tieši Akapulkā. Vieta kur lidināties ir lieliska, jo redzama iespaidīga pilsētas panorāma, kalni un salas netālu no Akapulkas pludmales. Pacelšanās un nolaišanās notiek pludmalē. Lidojumus veic vairāki operatori, tomēr brīvdienu laikā var būt, ka jāgaida rindā.

Čiksulubas krāteris. Atrašanās vieta. Meksika, Jukatānas pavalsts. Nosaukumu ieguvis no maza ciematiņa netālu no Meridas, kas atrodas piltuves centrā. Apraksts. 66 miljonus gadu atpakaļ uz krīta un terciārā perioda robežas izmira dinozauri un kopā ar viņiem vēl ¾ tolaik dzīvojošās faunas. Vairums šo problēmu pētošo ģeologu, sliecas domāt, ka par cēloni bijusi liela meteorīta nokrišana kaut kur Karību jūras rajonā. Kritiena rezultātā uz slikto pusi izmainījās dzīves apstākļi uz Zemes – putekļu mākoņi gaisā, temperatūras pazemināšanās un skābie lieti. Taču ilgu laiku krāteri atrast izdevās tikai 1991.gada sākumā pasauli pārsteidz atklājuma vēsts. 1987.gada NASA veiktā maiju ūdensapgādes fotogrāfijā bija redzams, ka tā piekļaujas pusaplim 200 km garumā. Šis pusaplis sastāv no karsta iebrukumiem. Šodien ģeologi ir pārliecināti par to, ka šis karsta iebrukumu gredzens apjož gigantisku meteorītiskas izcelsmes piltuvi. Piltuves iekšpusē ieži ir sagruvuši un tur daudz aktīvāk cirkulē ūdens, kas izšķīdina kaļķa slāņus un tādēļ arī tur izveidojušies šie karsta iegruvumi. Šodien ģeologi uzskata, ka šī ir katastrofas vieta ar vislielāko varbūtību.     

Senotes. Spāņu - cenote. Dabiskas akas, kas izveidojušās iebrūkot kaļkakmens alu, kurās tek pazemes ūdeņi, griestiem. Populāras zemūdens peldētāju vidū, populārākās - Dos Ojos un Chac Mol.

Saites.
Meksika.