Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Jasu katakomba

Neparasts apakšzemes komplekss, kas uziets būvdarbos Rumānijā, Moldovas apgabalā, Jasu iekšpilsētā 1989.gada rudenī.  

Atrašanās vieta. Rumānija, Moldovas apgabals, Jasu iekšpilsētā.

Atrašana. 1989.gada rudenī neilgi pirms Čaušesku režīma gāšanas būvstrādnieki veica kādas vecas mājas remontdarbus un uzgāja apslēptu eju, kas veda vertikāli pazemē. Šo eju nosedza metāla plāksne apmēram 3 m diametrā. Jasu pilsētā būvdarbu laikā strādnieki aptuveni 3 m dziļumā uzgājuši 14 savādus apaļus attēlus. Četros no tiem centrā attēloti svešādi cilvēki, kurus ietver aplis ar baismīgām būtnēm, kuras līdzinās dinozauriem.
Zem plāksnes pavērās apmēram 10 m dziļa šahta, kas vertikāli veda dziļumā. Tālāk sekoja tuneļi un telpas, kas galu galā izbeidzās apmēram pēc 450 m granīta plāksnēm apdarinātā velvē. Pēdējā telpā vienā sienā bija ielaists liels granīta bluķis ar piltuvveida iedobumu, no kura tecēja avota ūdens. Jasu virusoloģijas un bakterioloģijas laboratorijā veiktās analīzes esot parādījušas tā izcilās dziednieciskās īpašības.

Apraksts un izpēte. Nekavējoši tika pieaicināti zinātnieki. Ar pārsteigumu tika konstatēts, ka plāksnes metāla sakausējums nav parasts: līdz pat šai dienai nav izdevies noteikt tā sastāvu.
Visapkārt metāla plāksnei vulkāniskajā iezī bija iegravēti 14 apļveida ornamentāli rotājumi. Četros no tiem redzamas svešādi ģērbtas cilvēkveida būtnes, kas izskatās gandrīz kā roboti. Tās tērptas kombiezoniem līdzīgās uniformās, kas rada tehnisku iespaidu, tām aizmugurē ir tāda kā aste. Katru no šīm neparastajām būtnēm ietver dubultaplis, ko veido neatšifrēti simboli. Turklāt iekšējais aplis diezgan droši varētu būt veidots no rakstu zīmēm, kas visai līdzīgas maiju hieroglifiem. Ārējā aplī attēloti radījumi, kas līdzinās mezozoja dinozauriem.
Kad milzīgā plāksne ar ceļamkrāniem tika izcelta no vietas, zem tās pavērās apmēram 10 m dziļa šahta, kas vertikāli veda dziļumā. Šahtas sienas bija no granīta. Daži ģeologi ar virvēm nolaidās lejā un atklāja ar granītu apdarinātu apmēram 17–18 m2 lielu un 3 m augstu telpu. Tās sienas un griesti likās pārklāti ar tādu kā glazūru. Telpu veidojošie bluķi bija apstrādāti tik precīzi, ka starp tiem negāja pat naža asmens.
Vienā no telpas sienām pētnieki atklāja caurumu, kas izrādījās ieeja garā tunelī. Tas bija 2,4 m augsts, 1,6 m plats un 30o slīpumā veda pazemē. Tunelis izbeidzās apmēram pēc 450 m granīta plāksnēm apdarinātā velvē. Gandrīz puskilometru garā, slīpā tuneļa galā esošā telpa atrodas 78 m dziļāk nekā tā telpa, kurā zinātnieki iekļuva sākumā. Līmeņu atšķirība salīdzinājumā ar ieeju zem metāla plāksnes sasniedz 90 m.
Pēdējā telpā vienā sienā bija ielaists liels granīta bluķis ar piltuvveida iedobumu, no kura tecēja avota ūdens. Milzīgs bija pārsteigums, kad Jasu virusoloģijas un bakterioloģijas laboratorijā veiktās analīzes parādīja tā izcilās īpašības.  

Eksperimenti. Izmēģinājumu laikā žurkas un peles tika inficētas ar vēža šūnām. Tiem dzīvniekiem, kuriem deva ūdeni no pazemes avota, jau pēc trim nedēļām parādījās stabilas atveseļošanās pazīmes. Tie, kuriem ūdeni nedeva, mira. Arī izmēģinājumi ar vīrusiem un baktērijām deva apmēram tādus pašus rezultātus. Šķiet, ka šim ūdenim ir fenomenāla ietekme uz imūnsistēmu.

Tagad. Visu šo atklājumu un objektu ir pārņēmis „klusēšanas mūris.” Informators stāsta, ka pētniekiem tā arī nav tapis skaidrs kāda nozīme ir šim kompleksam. Pēc pēdējām ziņām ieeja kompleksā mājas pamatos nosegta ar betona plāksni.  

Avots: ziņas nav pārbaudītas.

Hipotēzes.
Sena izmēģinājumu laboratorija.
Slepenas organizācijas pulcēšanās vieta.  

Aliens.lv viedoklis. Izdomājums.