Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Zinātnieki: brieža Rūdolfa sarkanajam degunam ir nozīme

Līdz šim valdīja uzskats, ka Ziemassvētku vecīša kamanu aizjūga vadošā brieža Rūdolfa spoži spīdošais sarkanais deguns ir Roberta Meja literārā fantāzija. Tagad Nīderlandes zinātnieki pierādījuši, ka tam ir fizioloģisks skaidrojums - viņi atklājuši, ka ziemeļbriežu nāsīs ir palielināts asinsvadu tīkls, lai īpaši zemā temperatūrā varētu pievadīt vairāk asinis un uzturēt siltu dzīvnieka degunu.

"Aukstā klimatā kā arī lidojot atmosfēras augšējos slāņos Santas kamanu iejūgā, lielāka asins pieplūde degunā ļauj uzturēt vienmērīgu tā virsmas temperatūru," - portālam MedPage Today pastāstīja ar pētījumu nesaistīts Ročesteras universitātes degunu speciālists Džons Kalens (John Cullen). "Tas ir vajadzīgs, lai nodrošinātu labu smadzeņu darbību, kas, velkot Santaklausa kamanas, ir īpaši svarīgi," - papildina viens no autoriem Kens Inss (Can Ince) no Roterdamas Medicīnas centra.

Pētījumā īpaša uzmanība tika pievērsta nazālās cirkulācijas izpētei un noskaidrojās, ka ziemeļbriežu mikrovaskulatūra šajā reģionā ir līdzīga kā cilvēkiem. Šāda evolucionāra īpašība, domājams, attīstījusies briežiem dzīvojot polārajā apvidū.

Pētījuma publikācija nekādā ziņā nav saistīta ar tikko pavadītajiem Ziemassvētkiem.

Iepriekšējās hipotēzes Rūdolfa sarkano degunu skaidroja ar apsaldējumu, saindēšanos vai mikroparazītiem.

Attēls: ekrānuzņēmums no youtube.com
Brīvpieejas materiāls. Pārpublicēt atļauts tikai ievērojot ŠOS NOTEIKUMUS.