Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Kadafi, Muamars (?-2011.g.)

Ilggadējs Lībijas diktators, nogalināts sacelšanās laikā 2011.gada 20.oktobrī.

Radniecība. Dēls - Seifalislāms Kadafi.

Dzīvesgājums. Valdījis Lībijā 42 gadus.

Ģenerālis Haftars 1969.gadā palīdzēja pie varas nokļūt Muamaram Kadafi, taču vēlāk viņu ceļi šķīrās un Haftars devās trimdā uz ASV. Lībijā viņš atgriezās 2011.gadā, kad sākās sacelšanās pret Kadafi.

Nauda N.Sarkozī prezidenta vēlēšanu kampaņai. Devis naudu nākamajam Francijas prezidentam Nikolā Sarkozī 2007.gada prezidenta vēlēšanām. Aizdomas, ka N.Sarkozī ie pieņēmis 50 miljonus dolāru, francūzis pats gan noliedz. Ja tā tiešām bijis, tad summa divkārt pārsniedz tolaik likumā atļauto - 21 miljonu eiru.
Pirmais par šo tēmu 2011.gadā ierunājās M.Kadafi dēls Seifelislāms Kadafi. 2016.gadā sekoja uzņēmēja Ziada Takedina atklāsme, ka laikā no 2006. līdz 2007.gadam viņš pats personīgi N.Sarkozī un viņa priekšvēlēšanu kampaņas rīkotājam Klodam Grēnam ir nodevis 3 koferus, kas bijuši piebāzti ar 200 un 500 eiru naudaszīmēm. Kopējā summa esot bijusi 5 miljoni eiru.

Drīz pēc uzvaras 2007.gada vēlēšanās N.Sarkozī aicināja Kadafi vizītē uz Franciju, kur viņš tika uzņemts visaugstākajā līmenī. Savukārt 2011.gadā N.Sarkozī bija viens no iniciatoriem NATO vadītajiem uzlidojumiem Lībijā. To rezultātā bruņotie dumpinieki gāza un vēlāk nogalināja  M.Kadafi.

Viņa miesassardzi veidoja 40 nevainīgu meiteņu vienība.

Saites.
Lībija.