Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Kaškulakas ala

Krieviski - Кашкулaксkая пещера. Tulkojumā tā nozīmē - Melnā velna ala (пещера Черного дьявола).
Ala Krievijas Hakasijā, sena sibīriešu kulta vieta.Atrašanās vieta. Hakasijā (Krievijas Sibīrijas daļā), Kuzņecas Alatau  kalnu (Кузнецкого Алатау) priekškalnē.

Apraksts. Sena sibīriešu kultūras sakrāla vieta, kas saistīta ar daudzām cilvēku un dzīvnieku upurēšanām, līdz ar to tai nostiprinājusies nelaba slava.

Izpēte. Pirmā plašākā alas izpēte notikusi 1985.gadā Novosibirskas Klīniskās un eksperimentālās medicīnas institūta (Новосибирский Институт Клинической и экспериментальной медицины (ИКЭМ)) līdzstrādnieka K.Bakūļina (К.Бакулин) vadībā - alā tika uzietas daudz cilvēku un dzīvnieku atliekas. 1989.gada vasarā  uz šo drūmo pazemes pasauli devās pētnieki devās jau sesto reizi.

Alas anomalitāte. Kaškulas alā nonākušie cilvēki, kas tur uzturas ilgāku laiku, bieži sajūtot nemieru un bailes. To iespaidā cilvķi metas uz alas izeju. Bailes bieži pavadot redzes halucinācijas, pie tam tās ir viena veida - stāsta, ka tie savā priekšā redzējuši vecu vīru izpūrušā cepurē ar ragiem un degošām acīm.
Neparasti, ka pētnieki alā bija lietojuši magnetometrus un citas mērierīces - izstādījuši tās alā un tās ārpusē - tie bija uzrādījuši magnētiskā lauka svārstības gan alas iekšienē, gan ārpusē. Pēc tam salīdzināja to rādījumus ar pārdzīvojumiem, kādus alas iekšienē bija piedzīvojuši cilvēki. Izrādījies, ka megnētiskā lauka pēkšņie uzliesmojumi sakrita ar cilvēku nervozitātes uzplaiksnījumiem. Interesanti, ka ārpusē esošās mērierīce, kas neatradās tieši virs alas kontūras, prektiski nefiksēja nekādas izmaiņas, lai gan zem zemes (spriežot pēc citu mērierīču rādījumiem) trakoja īsta magnētiska vētra.
Ufologu avotos pat minēts, ka citu starpā izdalīts kāds signāls, kas, iespējams, nākot no mākslīga avota alas dzīlēs, daži zinātnieki uzskatot, ka alā atrodas savdabīga radiobāka - tā strādā pec neizprastas programmas un dod signālus caur kalnu iežu biezni vertikāli augšup, kosmosā. Neparastās radiobākas raidīšanas algoritms ir neregulārs.

Saites.
Signālu sūtīšana kosmosā.
Alas un grotas.
Hakasijas autonomais apgabals.