Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Ķīniešu karavīru pazušana pie Nankinas

Viena no neizskaidrotām masveida cilvēku pazušanām.
1937.gadā Ķīna karoja ar Japānu. Ritēja kara sestais mēnesis, japāņu karaspēks tuvojās Nankinai, un pilsētas aizsardzībai tika norīkoti 3000 kareivji, lai neielaistu pretinieku pāri tiltam un stiprinātu vājāk nocietinātos rajonus. Zaldāti ieņēma pozīcijas izraktajās tranšejās un sāka gaidīt uzbrukumu. Bet tad notika sekojošais: no rīta ķīniešu ģenerālim Lī Fuši tika ziņots, ka kontakts ar priekšējām pozīcijām uz tilta ir pazudis. Atklājās, ka visas tranšejas ir tukšas, tajās nebija ne dzīvo, ne mirušo, nebija arī kauju pēdu. Neiespējama bija 3000 kareivju dezertēšana, jo tiem nebija kur palikt. Priekšā atradās asinskārs un nežēlīgs pretinieks.
Pēc divām dienām japāņi, nesastopot nopietnu pretestību, pārgāja tiltu un ieņēma Nankinu. Sākās nežēlīga aziātiska slepkavošana un 3000 pazudušie kareivji nevienam vairs nebija prātā.
Pēc kara īpaša komisija sāka pētīt šo notikumu, bet rezultāti izpalika. Arī pats Mao Dzeduns lika vēlreiz pārskatīt šo lietu, bet secinājums bija tāds pats – 3000 kareivji bija kā izgaisuši.