Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Ladakas ieleja

Nošķirta ieleja Kašmiras Himalajos, pilna noslēpumu un mistikas.

Atrašanās vieta. Indija.

Vahas (Wakha) ieleja ir vārti uz Ladakas provinci - Mazo Tibetu.

Apraksts. Viena no augstākajām vietām pasaulē. Vieta tiek dēvēta par Mazo Tibetu vai pat Šambalu. Kādreiz šeit stiepās sensens karavānu ceļš, kurš savienoja Tibetu ar Vidusāziju un dienvidu jūru valstīm. Tomēr šī vieta daudzus gadsimtus palika atgriezta no ārpasaules, sākumā nepieejamības dēļ. No visām pusēm iespiesta starp Himalaju kalnu grēdām, Ladaka galvenokārt ir neapdzīvots tuksnesis, kuru šur tur klāj nemīlīga augu valsts pastāvīgā sausuma dēļ. Visur redzami dažādu nokrāsu akmeņi, kuri pa laikam maina atrašanās vietu
Šī vieta skaitās arī aukstākā vieta pēc Sibīrijas: ziemas laikā temperatūra nokrīt gandrīz līdz 40 grādiem pēc Celsija. Gandrīz 6 mēnešus gadā šis rajons atgriezts no ārpasaules. Sniegā ieputināto ciematu iedzīvotāji paliek mājās un iztiek ar iepriekš sagādāto. Karstajā gadalaikā temperatūra sasniedz 37 grādus. 

Izpēte. Laika gaitā ceļinieki dažādi aprakstījuši šo vietu: vieni to dēvējuši par "smaidu zemi," jo tikuši uzņemti laipni un draudzīgi, citi – par rēgu valsti, kurā buršanas un šamanisms nosaka katru soli. Te cilvēki ir modri un dara visu, lai pielabinātu garus. Pēc pareģojumiem un padomiem ladakieši allaž griezušies pie tantristiem – vientuļniekiem, kuri ir okulti lietpratēji. Slimību gadījumā tie aicina palīgos šamani.

Aplūkojamie objekti.
Vahas (Wakha) ieleja. Indijas Lielais kanjons. Vārti uz Ladakas provinci - Mazo Tibetu.
Lamajura. (Lamayuru) Viens no simpātiskākajiem ciemiem Ladakā. Tā kronis ir senais un ļoti slavenais klosteris, kas uzbūvēts klints virsotnē. II Pasaules kara laikā tajā esot nolaidies NLO.
Pie Lamajuras atrodas arī Mēnesss ainavu apvidus - Moonlandscape.
Indas upes ieleja.
Alči klosteris.
Pateicoties mākslinieciskajām un augstvērtīgajām freskām tiek uzskatīts par augstāko sasniegumu indotibetiešu mākslā.
Zanskāras upe. Var izbraukt ar laivu, strauja.
Leha. Mazās Tibetas galvaspilsēta. Pār tās vecpilsētu paceļas iespaidīgā Lehas pils.
Shey pils.
Thiksey klosteris. Tā 14 m augsto Budas statuju par visskaistāko esot atzinis pats dalailama.
Hemis klosteris. Drukpa budisma sektas centrs Mazajā Tibetā. Te risinās nozīmīgākais Ladakas festivāls, krāsainas masku dejas un reliģiski rituāli.
Nubras ieleja. Ielejas pastkartīte - divkuprainie kamieļi kalnu siluetu ieskautajā minituksneša ainavā. Izjāde ar divkupraino kamieli smilšu kāpās.
Nubras Budas statuja.
Khardung La.
Pasaulē augstākā braucamā kalnu pāreja - 5602 m.
Chang La pāreja. 5360 m.
Pangongas ezers. Apbrīnojams, tā dzidrais ūdens saules gaismā maina krāsas neticamos toņos. Otrā krastā atrodas Ķīnas Tibeta. 

Saites.
Ladakas ielejas noslēpumi.
Džammu un Kašmiras pavalsts.