Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Ļaunā zīme, mākslas filma

Omen.

Viena no tā sauktajām Holivudas "nolādētajām filmām." 
1976.gadā uzņemta vairāku sēriju filma. Galveno lomu tajā atveidoja Ričards Donners – sātanisks puisēns.

Nelaimes. 1975.gadā 2 mēnešus pirms filmēšanas sākuma nošāvās zēna patēva lomas plānotā izpildītāja dēls Gregorijs Peks.
Tā paša gada septembrī aktieris, būdams ļoti drūmā noskaņojumā, lidoja uz Londonu filmēties un gandrīz gāja bojā, jo debesīs virs Atlantijas okeāna lidmašīnā iespēra zibens.
Pēc dažām nedēļām uz Londonu lidoja arī filmas izpildproducents Meiss Noifelds. Un arī viņa lidmašīnā iespēra zibens! Pēc tam viņa izvēlētajā viesnīcā "Īru republikāņu armija" sarīkoja diversiju. Mazliet vēlāk bumba sprāga arī restorānā, kurā pusdienoja filmēšanas grupas dalībnieki – ieskaitot Noifeldu un Peku.
Avarēja lidmašīna, kas bija paredzēta filmēšanai. Kino ļaudis nepaspēja noformēt lidmašīnas īri un pēdējā brīdī to paņēma cits klients – avārijā gāja bojā visi, kas lidmašīnā atradās.
Pasts šausmīgākais atgadījums gan notika jau pēc filmas iznākšanas uz ekrāniem. 1976.gada 13.augustā (piektdienā!) specefektu konsultants Džons Ričardsons ar savu palīdzi naktī ar mašīnu brauca pa klusu Holandes šoseju un saņēma pēkšņu triecienu. Kad Ričardsons atguva samaņu, viņš ieraudzīja, ka asistentei ar stūri norauta galva. Šādu nāvi Ričardsons pats bija izdomājis vienam no filmas varoņiem (laikam domāta aina, kurā slīdoša stikla plāksne nogriež galvu!). Pa logu bija redzama ceļazīme ar norādi: „Ommena 66,6 km.

Saites:
Nolādētās filmas.