Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Nošķiebtā piramīda

Angliski - Bent pyramid.
Saukta arī par "Dienvidu piramīdu."
Viena no lielajām (4.lielākā pēc tilpuma Ēģiptē) un senajām Ēģiptes piramīdām, kas atrodas Dašūras piramīdu kompleksā.

Atrašanās vieta. Ēģipte, 40 km uz dienvidiem no Kairas, Nīlas rieteņu (kreisajā) krastā, Dašūras piramīdu kompleksa dienvidos, kā viena no vairākām piramīdām.Vēsture. Cēlis faraons Snefers (2613.–2589.g.pmē.) – IV dinastijas dibinātājs.
Būvniecības laikā mainīts pamata leņķis no 52 uz 43,5 grādiem. Tā ir pirmā patiesā ēģiptiešu piramīda, kura tika celta saskaņā ar plānu. Viņa vēl nav nopietni pētīta, bet ir izstrādāts pētījumu plāns, ieskaitot templi un kapeni. Tās koridoros ir grafiti uzraksti pamatā grieķu valodā, bet ir arī divi ar hieroglifiem.

Apraksts. Pēc tilpuma 4.lielākā piramīda Ēģiptē. Ap 2550.g.pmē. IV dinastijas faraons Snefers cēla Dašūrā otro piramīdu ar apmēram 54,28 grādu leņķi pie pamata, tikmēr pirmā celtā piramīda Maidumā sabruka (tā uzskata eģiptologs Menelsons). Tādēļ pusceltajai piramīdai Dašūrā mainīja leņķi no 52 uz 43,22 (43,5?) grādi, tāpēc arī tāds nosaukums.
Ir tomēr arī teorija, lai gan mazticama, ka tādā veidā piramīdas celtnieki vēlējušies ieekonomēt laiku un materiālu.
Piramīdai ir kāda ļoti neparasta īpatnība – tās pamatnē izveidoti divi atsevišķi kapeņu kompleksi un katram no tiem ir atsevišķa ieeja. Pirmā ieeja ir būves ziemeļu malā. Tā ved līdz klints pamata līmenim un nonāk kamerā ar arkotiem griestiem. Otrā ieeja atrodas augstāk par pirmo un atrodas piramīdas rietumu pusē. Aiz tās arī sākas nolaidens koridors, kas nonāk citā kamerā ar arkotiem griestiem. Šī kamera atrodas piramīdas iekšienē augstāk par pirmo kameru, kas izcirsta klints pamatnē, bet ne tieši virs viņas. Nevienā no kamerām nav uzietas apbedījumu vai sarkofāgu pēdas.

Pētījumi. Tā ir pirmā patiesā ēģiptiešu piramīda, kura tika celta saskaņā ar plānu. Tā vēl nav nopietni pētīta, bet ir izstrādāts pētījumu plāns, ieskaitot templi un kapeni. 
Arheologs, kas pētīja piramīdu XX gs. 50.gados noslēpumainā veidā mira. Viņa veiktās fotogrāfijas un atskaites pazuda. Daļēji gan tās publicējuši citi arheologi un arī avīzes.
R.Šohs ir pārliecināts, ka šī piramīda jau no paša sākuma bija iecerēta kā „nošķiebta,” jo tā ir duālas dabas: divi leņķi, divi apbedīšanas kompleksi.
Ilgu laiku piramīda bija slēgta tūristu apskatai, to atvēra tikai 2020.gadā.

Atradumi.
Uzraksti. Tās koridoros ir grafiti uzraksti pamatā grieķu valodā, bet ir arī divi ar hieroglifiem.

https://www.youtube.com/watch?v=N7Up_2gNMqE

Saites.
Dašūras piramīdu komplekss.
Ēģiptes piramīdas.