Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Novgorodas apgabals

Новгородская область.

Administratīvais centrs - Novgoroda.

Vēsture. 
II Pasaules karā (1939.-1945.g.).
 Pēc veiksmīgā uzbrukuma Baltijā vācu pavēlniecība bija eiforiskās noskaņās, tas noveda pie daļējas savu militāro iespēju pārvērtēšanas - 41. un 56. motorizētie korpusi sāka uzbrukumu, nesagaidot galveno spēku - 16. un 18. armiju, ierašanos. Uzbrukums tika pamatots ar ašumu: 41.mehanizētajam korpusam bija jāieņemLuga, bet 56. - Porhova, Novgoroda, Čudova un jāpārgriež dzelzceļš Maskava-Ļeņingrada.
14.jūlijā vācu armija ieņēma Solncus (Сольцы) Novgorodas apgabalā. Tomēr krievpadomju Ziemeļrieteņu fronte komandiera ģenerālmajora Pjotra Sobeņņikova (Петр Собенников) un štāba priekšnieka Nikolaja Vatutina (Николай Ватутин) vadībā bija ieplānojusi pretuzbrukumu uz priekšu iznākušajiem vācu korpusiem. Tas sākās tai pat dienā, kad vācieši ieņēma Solncus. 11.armijas trieciens vāciešiem bija visai negaidīts, lai gan aviācijas izlūkošana bija ziņojusi par krievpadomju karaspēka koncentrēšanos. Aplenkumā nonāca 56.mehanizētā korpusa 8.tanku divīzija. Sarežģītā situācijā nokļuva arī tā paša korpusa 3.motodivīzija.
1941.gada 16.jūlijā krievu 70.strēlnieku divīzija atkaroja Solncus un tika noteikts uzdevums iznīcināt aplkenktos vāciešus. Vēlāk Ēriks fon Manšteins, kas tobrīd komandēja 56.mehanizēto korpusu, atzina, ka situācija bija ļoti draudoša. Zināmu laiku vācieši apgādāja aplenktos pa gaisu, bet Sarkanajai Armijai neizdevās iznīcināt aplenktos, kuriem palīgā tika norīkota SS divīzija " Miroņgalva," kas pārrāva aplenkumu.
Tomēr krievu pretuzbrukuma rezultātša vācieši bija atspiesti atpakaļ par 40 km un tas ļāva novilcināt vācu uzbrukumu Ļeņingradai par veselu mēnesi. 22.jūlijā tie atkal ieņēma Solncus. 

Aplūkojamie objekti.
      Periņa. (Перынь). Zināma leģendāra vieta.
      Rūriku pilskalns. (Городище Рюриково
      Novosela. (Новосел)
      Velna purvs. (Чертово болото) Vadātāja vieta.
      Kuzminas ezers. (oзеро Кузьминское) Šeit novēro dīvainas gaismošanās parādības, NLO novērojumi.
      Rdejas ezers. (Озеро Рдейское) NLO novērošanas vieta.
      Šimska. (Шимск) NLO lidojumu vieta.
      Mjasnoibora. (Мясной Бор) Hronoanomālijas, hronomirāžas.
      Nāves ieleja. (Долина смерти) Valdajā. Noticis teleportācijas gadījums. 
      Šumgora. Krieviski - Шум-гора ("Trokšņu kalns"). Ap 60 km no Novgorodas. VIII-X gs. slāvu apbedīšanas kalns. Arheoloģiskais objekts, valsts aizsardzībā.

Saites.
Krievija.