Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Nāga, Indijas pavalsts

Angliski - Nagaland.
Pavalsts Indijas ziemeļos ar Dimapūru kā administratīvo centru.

Administratīvais centrs - Kohīma.
Iedzīvotāji - nagu tautiņas.

Vēsture. Katrā ielejā sava cilts, daudzas mazas pilsētvalstiņas, izolētas, nocietiinātas, ar savām dziesmām, dejām un asiņainām tradīcijām.
XIX gs. 1830.-1880.gados nagu tautiņas cīnījās pret Britu impēriju, pēc tam cīnījās pret Indijas valsti (cīņa nav rimusies vēl šodien). Kā īpaši kareivīga un izveicīga tiek slavēta angamu (nosaukums cēlies no kāda ārstniecības auga) cilts. Angami bija ļoti izveicīgi karotāji, precīzi šāva ar saindētām bultām, uzbruka no aizmugures un uzreiz nāvējoši. izšķiro;šā cīņa ar britiem notika 1879.gadā - angami britiem pretī turējušies bija visilgāk. Briti jau iepriekš bija uzbūvējuši fortu kalna galā, bet angami sacēlās un  britus no turienes patrieca. britu padomnieks Damans mēģināja būt par starpnieku, taču angami viņu nogalēja. Tad briti sūtīja uz šejieni veselu armiju. Viss ciems aizgāja kalnos un dzīvoja tur gadu. Tad parakstīja miera līgumu.
Angamu cilts reliģiju sauc par fucana, kristietība šeit ienāca 1890.gadā.
1872.gadā šai pusē ieradās pirmie amerikāņu misionāri - kāds Dr.E.W.Clark ar kundzi, kas šeit pavadījuši 39 gadus un vecumdienās atgriezušies ASV. viņi apkopoja vārdnīcu, iztulkoja Svētos rakstus, nodibinājuši baznīcu un izveidojuši vairākas misijas.
Kad 1963.gada 1.decembrī notika Nagas pievienošana Indijai, pirmais Nagas prezidents kļuva par separātistu, vadīja neatkarības centienus.

Aplūkojamie objekti.
      Dimapūra. Nāgas administratīvais centrs.
      Kohīma. Obelisks neatkarīgās Nāgas pirmajam prezidentam, celts ceļā uz viņa dzimto ciemu.
      Longva. Longwa. Konyak Naga cilts ciems tieši uz Indijas un Mjanmas robežas. Valstu robeža iet caur ciema ķēniņamāju, tā pieder abām valstīm.

Honoma. Khonoma. Angani Naga cilts ciems ar  lieliskiem ielejas un rīsu terašu skatiem.

Nagaland Heritage Village. Brīvdabas muzejs un nāgu kultūras ciems.tajā var iepazīt visas 16 nāgu ciltis un to tradicionālo arhitektūru.

Tipiski nagu ciemi sākas ar lieliem, smagiem, kokgriezumiem rotātiem vārtiem, kuros attēloti robusti mitoloģiski tēli, stilizēti cilvēki, daudz dzīvnieku un pa kādai nogrieztai galvai. Vārtus noteikti rotā arī pa kādam savvaļas vērša mituna galvaskausam.

Tradīcijas. 
Degunragputna festivāls. Hornbill Festival. Reizi gadā tiek rīkots cilšu festivāls.

Saites.
Indija.