Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Oregonas mutulis

Viena no gravitācijas anomālijām.

Atrašanās vieta. ASV, netālu no Oregonas un Kalifornijas pavalstu robežas, Sardīnkrīka malā, ap 30 jūdžu no Grantspasas.

Apraksts. Šī nenormālā zona ir aptuveni apaļa ar aptuveno diametru 50 m. Runā, ka tas pakļauts kādām svārstībām ar 90 dienu intervālu. „Oregonas mutuļa” iekšienē atrodas kāda veca koka būdiņa, kas XIX gs. beigās kalpojusi kā dārgmetālu un monētu pārbaudes birojs. Anomālā gravitācijas ietekme gan izrādījusies tik traucējoša, ka būdiņa jau 1890.gadā bijusi jāpamet. Laika ritumā tā ar daļu augsnes ieslīdējusi mutuļa straumē. Tā viņa tur šodien stāv – apgriezta otrādi.
Ieejot būdiņā, nekādi mums pazīstamie fizikas likum vairs nedarbojas. Cilvēkam ir sajūta, ka viņu velk lejup pie zemes, it kā gravitācijas spēks būtu daudzkārt palielinājies. Negribot tiek ieņemts ķermeņa stāvoklis, kas uzrāda skaidri izteiktu leņķi pret parasto vertikāli. Ja cilvēks mēģina slieties uz pretējo pusi, zrmes pievilkšanas spēka ietekme to gandrīz vai nemaz nepieļauj. Kāds neizskaidrojams spēks liek nūjām un slotas kātiem nostāties 10 grādu leņķī pret vertikāli un atrasties līdzsvarā. Ap 15 kg smaga tērauda lode ar ķēdi piestiprināta pie būdas griestiem, skaidri redzami karājas uz leju slīpi, un tikai ar pamatīgu piepūli ir no tāda stāvokļa izkustināma. Cigaretes dūmi griežas pa spirāli, tas pats notiek ar gaisā pasviestu papīru. Apaļi priekšmeti atkarībā no to atrašanās vietas ripo uz augšu vai mutuļa viduspunktu. Kompasi, gaismas mērītāji un citi mērinstrumenti izturas kā „jukuši.”

Pētījumi. Tie šeit ir veikti gadiem ilgi, taču ne pie kādiem būtiskiem secinājumiem nav nonākuši. Šķiet, ka te ir darīšana ar elektromagnētiskajiem laukiem, taču tas neizskaidro ietekmi uz visiem matērijas veidiem.

Saites.
Grvitācijas anomālijas.
Oregonas pavalsts.