Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Paragvaja

Valsts Dienvidamerikas centrā, bez izejas uz jūru, reizēm to dēvē par "Dienvidamerikas sirdi" (Corazon de America).
Latvieši mēdz jokot, ka "Bolderāja atrodas kaut kur starp Paragvaju un Urugvaju."

"No diženās upes" - gvarānu val.

Galvaspilsēta - Asunsjona.
Iedzīvotāji - 7 miljoni. Indiāņi - gvarāni, guajaki.
Valodas - spāņu un gvarānu.
Reliģija - 90% iedzīvotāju sevi uzskata par katoļiem.
Karogs. Vienīgā valsts pasaulē, kuras karoga abas puses ir dažādas.
Nauda - gvarāni (1 ASV dolārs ~ 5000 gvarānu).

Tūristam. Parastais veids, kā ierasties valstī pa sauszemi, ir šķērsot Paranas upi, kuras krastos satiekas Paragvajas, Brazīlijas un Argentīnas robežas. Arī no Paragvajas puses irērti apmeklēt Igvasas ūdenskritumu.

Vēsture. 
Jezuītu valsts (1610.-1767.g.). Paragvajā, pateicoties jezuītu misionāriem, tika nodibināta un 1610.-1767.gados eksistēja Jezuītu valsts.
1932.-1935.gados veiksmīgi karoja pret Peru un no tās ieguva 235 000 kvkm.
Stresnera valdīšana (1954.-1989.g.). Šis vācu diktators valdīja 35 gadus, nogalināja opozicionārus. Simpatizēja vācu nacistiem, kas, iespējams, veidoja Paragvajā Ceturto Reihu.

Aplūkojamie objekti.
Asunsjona. Daudzi tirgi. Ar mazu kuģīti par 1 dolāru var pārbraukt upes ptrā pusē, kur ir pilnīgi lauki.

Kākupe. Slavena ar Romas Katoļu baznīcu (to sauc par Paragvajas atbildi Vatikānam) un Kākupes jaunavas statuju, kas esot brīnumainā kārtā izglābusies no plūdiem un spējot paveikt dažādus brīnumus. 8.decembrī ir Jaunavas diena - brīvdiena visā valstī, kad tejieni pārpludina svētceļnieku pulki. Notiek lieli svētki ar jaunavas pielūgšanu un brīnumu gaidīšanu. Statuja atrodas uz sienas aiz altāra, uz sienas ir vieta, kur pielikt plaukstu sarunai ar jaunavu.

Itaipas aizsprosts. "Dziedošais akmens" (gvarānu val.) Viens no pasaulē iespaidīgākajiem un lielākajiem aizsprostiem. Netālu no Estes pilsētas. Iesākumā var noskatīties filmu par aizsprosta tapšanu. Itapas aizsprosta būvniecībā izmantots 15 reizes vairāk betona nekā Eirotuneļa būvēšanā, patērētā metāla apjoms pietikstu 380 Eifeļa torņiem. Pēc filmas ar autobusu aizved līdz pašam aizsprostam. Tapis pārī ar Brazīliju, un  saražotā elektroenerģija tiek  dalīta uz pusēm.
Būvei upurētas daudzas dzīvnieku un augu sugas, 10 000 ģimeņu bija spiestas mainīt dzīvesvietu. Likvidēts arī netālais Gvairas Valsts dabas parks un paliels ūdenskritums - ūdens apjoma ziņā pat vērtēts kā lielākais pasaulē.

Jezuītu misijas. Paragvaja var lepoties ar divām no četrām visnozīmīgākajām jezuītu misijām Dienvidamerikā. Tās šeit darbojās XVII un XVIII gs. Tie bija utopiski projekti un nozīmīgs Dienvidamerikas vēstures posms, kad tūkstošiem cilvēku pārcēlās uz dzīvi pilnīgi neskartos dabas apvidos, lai sludinātu kristīgo ticību. Viņi džungļu vidū uzcēla milzīgus klosterus. Šodien no dažām misijām atlikušas vairs tikai drupas, bet citas funkcionē.
      Trinidad.
      Jesus de Tavarangue.

Colonia Independensia. Šai džungļu pilsētiņā uzturējies nacists Jozefs Mengele. 50.gados te bija liela vācu kopiena, kas simpatizēja nacismam.
Te atrodas nacistu Vācijas vēstniecības ēka. Šeit vervēja vietējos vāciešus karam Eiropā. Te esot dzīvojis Mengele, te atradies nacistu štābs, sadarbojās diktators Stresners. Ir baumas, ka pilsētiņāredzējuši arī Hitleru, kas, protams, ir mazticami.

Saltosviza. Vienā no mājām redzēts Hitlers. To liecina tolaik elektriķis Roberts TV kanālam History.

Itaugva. Pilsēta, kas slavena ar savem izšuvumiem - vietējās sievietes izšuj sedziņas smalki ka zirnekļa tīklus.

Mondaja ūdenskritums. (Salto de Monday) 45 m augsts un 120 m plats, kļuvis par Paragvajas pastkarti.
Sjerravasas alas. Alu gleznojumi ar, iespējams, vikingiem.
Zaļā elle. Arī Paragvajā, taču galvenokārt Brazīlijā.