Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Parakasas deformētie galvaskausi

Neparasti lieli un deformēti galvaskausi, ko 1928.gadā Parakasas tuksneša kapenē Peru uzgājis arheologs Hulio Sezārs Teljo.

Hulio Teljo uzgāja milzīgu kapeni ar sarežģītu struktūru, tās sniedzās 6 m (24 pēdas) dziļumā. Apbedījumu kamerā bija apmēram 24 apbedījuma tīstokļi.

Apmēram 40% apbedīto galvās bija trepanācijas caurumi.

Tajā bija apglabāti cilvēki, kuru galvaskausi bija lieli un izstiepti. Kopumā Teljo uzgāja vairāk kā 300 galvaskausu ar vecumu ap 3000 gadiem.

Galvaskausu apraksts. Tie izrādījās par 1/4 lielāki tilpumā, nekā parastiem cilvēkiem. Bez tam tie bija arī par 60% smagāki. Tas lika zinātniekiem secināt, ka šie galvaskausi tādi nav izveidojušies mākslīgā piespiedu deformācijā. Bez tam Parakasas galvaskausiem ir tikai viens paura kauls, kamēr cilvēkam tādu ir divi, kas atdalīti ar šuvi.

Parakasas galvaskausu DNS. DNS analīze šiem galvakausiem tika veikta samērā nesen, un rezultāti izrādījās visai negaidīti. 
Lai noskaidrotu šo mistēriju, Parakasas Vēstures muzeja direktors Huans Navaro nosūtīja 5 paraugus, matu, ādas daļas, zobus un galvaskausu, uz ģenētisko analīzi. Vienlaikus ģenētiķiem nekas netika teikts par galvaskausu izcelsmi. Par to videorullītī saka kāds Loids Pajs, amerikāņu kriptozoologs (adrese - https://www.youtube.com/watch?v=tlx8lRxeINc).
Analīžu rezultātā tika iegūts mitohondriju DNS (tiek mantots no mātes)  ar nezināmu mutāciju, kas nav sastopama ne cilvēkiem, ne primātiem, ne kādiem citiem dzīvniekiem. Iespējams, ka še ir darīšana ar pilnīgi savrupu cilvēkveidīgu radinieku. Ģenētiskās atšķirības ir tik lielas, ka diezin vai šos radījumus varētu sakrustot ar cilvēku.

Hulio Teljo nomira tā arī neatminējis dīvaino galvaskausu noslēpumu. Lieta tā, ka tuvumā tā arī netika uzietas nekādas seno cilvēku apmetnes - tikai nekropole. Tādēl radās hioptēze, ka apbedītie ir kādas īpašas kastas piederīgi, varbūt priesteri. Līdzi apbedījumos tika dotas bagātīgas kapu piedevas - līdz pat 500 dažādu priekšmetu - ieroči, zeltlietas, trauki, lamu ādas. Mūmijas bija ievīstītas augstas kvalitātes tekstilā, kuru platība reizēm pat sasniedza 300 kvm!

2018.gada beigās Aliens.lv pats savām acīm pārliecinājās par tādu galvaskausu esamību Parakasas muzejā (Peru).

Saites.
Huana Navaro Parakasas Vēstures muzejs.
Galvskausu deformācijas.