Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Patrika Hjū Atnācēju klasifikācija

Pēc visumā daudzskaitlīgām, tomēr bieži neticamām liecībām jāsecina, ka ieradušies viesi no Citām pasaulēm, iespējams, izskatās ļoti dažādi. Amerikāņu ufologs Patriks Hjū, žurnāla Anomalist izveidotājs, izskatījis kaudzēm kontaktu liecību un atļāvies izveidot tādu kā citpasauļu iemītnieku klasifikāciju atkarībā no to fenotipa (izskata).

Visa sistēma iedalīta 4 klasēs, kas savukārt sīkāk iedalītas tipos, kuriem vēl ir dažādi varianti.

Patrika Hjū Atnācēju klasifikācija:

1.klase. Humanoīdi. Cilvēkveidīgie Atnācēji, klasifikācijas visplašākā klase.
1.tips. Cilvēki. Kā varianti – kontaktanta Džordža Adamska satiktais „nordiskā” tipa blondīns, skafandros tērptie humanoīdi, arī veci un krunkaini „veči.”
2.tips. Pelēči jeb Pauri. Mazie pelēkie pundurīši, pārsvarā figurē Nolaupīšanu gadījumos. Spīlberga filmas „Trešās pakāpes tuvie kontakti” varoņi.
3.tips. Ne-Pelēči punduri. Mazie Zaļie cilvēciņi no XX gs. 50.gadu zinātniskās fantastikas.  Kā varianti – mazi un mataini humanoīdi. Tie irplati un muzkuļoti, tiem patīk apmānīt un veikt nedarbus. Nav ziņu par viņu iesaistīšanos Nolaupīšanās. Sīkāk aplūkoti piemēri esejās Kištimas Atnācējs - Aļoša un Puertorikas cipītis-rūķītis. 
4.tips. Giganti. Humanoīdi, kas garāki par 1,5 m. Tiek minēti tādi ar vienu aci, vai arī tieši otrādi – vairākām acīm.
5.tips. Neklasiski īpatņi. Visi tie humanoīdi, kas nav derējuši kādam no iepriekšminētajiem 4 tipiem. Kā varianti – 1,5 m gari radījumi ar zilonim līdzīgu ādu (tādi savākuši copmaņus Čārlzu Hiksonu un Kalvinu Parkeru 1973.gada oktobrī no Paskagoulas upes krastiem Misūri pavalstī, ASV).

2.klase. Animaloīdi. Dzīvniekiem līdzīgi Atnācēji – pinkaini, četrkājaini, spārnaini utt.
1.tips. Pinkaini zīdītāji. Atšķiras ar biezi apaugušu ādu. Kā apakšvariants – sniega cilvēkam līdzīgas būtnes (tādu sastapusi Pulasku ģimene Grinsbergā, Pensilvānijas pavalstī 1976.gadā.
2.tips. Reptiļi. Reptiļiem līdzīgi īpatņi ar sudrabainu ādu (tādi apsēduši Satonu fermu 1955.gada augustā).
3.tips. Amfībijas. Atgādina vardes, tiem acis ir uz kātiņiem.
4.tips. Kukaiņveidīgie. Ne pārāk izplatīts Atnācēju tips, līdzīgi kukaiņiem (tādi attēloti filmās „Svešais” un „Svešie”). Izmēra ziņā cilvēku lielumā, aculiecinieki apraksta kā milzīgus sienāžus vai dievlūdzējus. Reizēm viņu acis spīd sarkanā krāsā. Kukaiņveidīgi Atnācēji tiek novēroti arī šamaņu vīzijās un par tiem stāsta, piemēram, Rika Strasmana DMT eksperimentos iesaistītie pacienti. Tiek arī liecināts, ka tie reizēm iesaistās dzimumattiecībās ar Nolaupītajām sievietēm, to dzimumorgāni tiek raksturoti kā "auksti kā ledus." XX gs. 50.-60.gados bija populāras šausmu filmas ar gigantiskiem kukaiņiem
5.tips. Lidojošie. Tāds viens XX gs. 60.gados terorizēja cilvēkus Anglijā. Tas bija „cilvēks-kode” – 6 pēdas garš radījums bez galvas, ar spārniem kā sikspārnim.

3.klase. Roboti. Atnācēji ar mehānisku vai tehnoloģisku izskatu. Tie var būt pavisam dažādi un izskatīties pagalam savādi. Visbiežāk robotu tipa Atnācēji kalpo Pelēčiem, ne vienmēr ir skaidrs vai tie vispār ir dzīvas radības.
1.tips. Metāliskie. Roboti ar metālisku apvalku. Tāds varētu būt Mains, kas 1979.gadā uzbruka skotu mežsargam Robertam Teiloram. 1977.gadā Lī Periša no Kentukas pavalsts satika NLO ar trijiem „metāliskiem īpatņiem” uz borta. Tipisks robota-Atnācēja novērošanas gadījums, iespējams, noticis Voroņežā 1989.gadā.
2.tips. Miesiskie. Automāti, kas ārēji atgādina cilvēku vai citus humanoīdus. Iespējams, pie tādiem pieder arī tā saucamie "cilvēki melnā."

4.klase. Eksotiskie. Nu te nu var dot pilnu vaļu fantāzijām, ievietot šai klasē visus tos, kas neievietojas iepriekšējo triju klašu „prokrusta gultā.” Hjū tomēr vēl to iedalījis divos apakštipos.
1.tips. Spoki. Bezķermeņa spīdoši un puscaurspīdīgi Atnācēji, kas līdzinās spokiem. Tie var iet cauri durvīm, sienām un mēbelēm. Te var pieskaitīt arī garus, dēmonus un citus nešķīsteņus, lai gan te, protama lieta, varētu arī iebilst. Ir versija, ka tās būtudzīvu būtņu mākslīgas trīsdimensiju projekcijas, nevis pašas dzīvās būtnes.
2.tips. Fiziskie. Visi fiziskie atnācēji, kas nav ne humanoīdi, ne dzīvnieki, ne roboti. Īpašas pieminēšanas vērtas ir „zilganās smadzenes” apmēram 50 cm augstumā, kuras satikuši divi vīrieši Kalifornijas pavalstī 1971.gadā.

Saites.
Atnācēju klasifikācijas.
Ufoloģija.