Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Pterozauri, Ziemeļamerikas

Vairāk kā 200 gadus ļaudis Ziemeļamerikas kalnainajos apgabalos ziņojuši par lieliem lidojošiem briesmoņiem, kas ārēji atgādina izmirušos pterozaurus. 

Liecības.

Divu fermeru satikšanās. 1890.gada 26.aprīlī laikraksts Tombstone Epitaph publicēja sekojošu notikuma atstāstu. Dažas dienas iepriekš divi jātnieki pārvietojās pa Guačukas tuksnesi dienvidos no Tombstonas, apmēram 15 jūdzes uz ziemeļiem no Meksikas robežas un satika milzīgu lidojošu briesmoni. Tika ziņots, ka tā garums bijis virs 90 pēdām, bet spārnu plētums – 160 pēdu. Spārni bijuši kā sikspārnim, ādaini un bez spalvām. Astoņas pēdas garā galva bijusi ar žokli un rinda asiem zobiem. Pēc avīzes vārdiem ceļinieki nošāvuši briesmoni.
1969.gadā šo stāstu ar visiem pārspīlējumiem nopublicēja kāds žurnāls un rakstu pamanīja padzīvojis vīrs, kurš bērnībā pazina abus aculieciniekus un dzirdējis šo stāstu no viņu pašu mutēm. Vīrs nolēma izlabot situāciju un pastāstīja visu kā bija patiesībā.
Abi notikuma dalībnieki bija plaši pazīstami un apvidū cienījami lopkopji. Tai dienā patiesi tie satika neparastu radījumu, kaut ko pilnīgi viņiem nezināmu ar lieliem ādas spārniem. Spārnu plētums varētu būt bijis apmēram 20–30 pēdu. Viņi šāva pa to ar šauteni, bet nenogalināja; divreiz tam izdevās pacelties gaisā, taču atkal nokrita. Tā viņi to ievainotu arī pameta.

Triju solotāju liecība. 1976.gada 24.aprīlī Teksasā 3 skolotāji brauca automobīlī netālu no Meksikas robežas, kad pēkšņi tos pārklāja milzīga ēna. Virs viņiem bija milzīgs lidojošs radījums ar ļoti ieliem spārniem – starp kauliem iestieptu ādu kā sikspārnim, to plētums bija 15–20 pēdām. Nekad agrāk neko līdzīgu tie nebija redzējuši. Vēlāk pārlapojot rokasgrāmatas, vislīdzīgāko atraduši pteranodona personā. Dažas dienas iepriekš, iespējams šis pats lidojošais zaurs tika redzēts vēl vairākkārt.

Laulātā pāra liecība. 1981.gada 8.augusta agrā rītā pāris brauca ar auto gar Tuskaroras kalnu Pensilvānijā. Pēkšņi priekšā parādījās 2 pretī skrejoši, acīmredzot izbiedēti, radījumi, līdzīgi sikspārņiem. Plati atvēruši spārnus, tie mēģināja pacelties gaisā, kas tiem arī izdevās, un pazuda debesīs. To spārni pārsedza visu ceļu, tātad to atvērums bijis ap 15 pēdām.

Fotogrāfijas.
2 ASV Pilsoņu kara laika fotogrāfijas. Vienā redzami 6 karavīri, bet otrā - 7 karavīri ar nošauto gaisa briesmoni. Nav skaidrs vai pterodaktils ir viens un tas pats vai divi dažādi. Saskaņā ar stāstīto, nezvērs nošauts ASV Pilsoņu kara laikā 1864.gadā netālu no Viksburgas. Brūnganas nokrāsas bildes, no vecuma.

1950.gadā tādu melnbaltu publicēja amerikāņu grāmatas formāta izdevumā "Ticiet vai nē." Tajā redzams nošauts pterodaktils izplēstiem spārniem, 9 mednieki un 2 suņi. Fonā dēļu šķūnis.

4.bilde. Viens mednieks tur rokās nošautu nelielu pterodaktili. Apgalvo, ka šai (???) fotogrāfijai esot divi varianti, kas būtiski atšķiras.

5.bilde. Augšējā daļā uzkārts liels pterodaktils. Bildes apakšā 8 mednieki.

Paleontoloģiskās liecības rāda, ka tieši šai rajonā dzīvojuši pterozauri. Laikā no 1971.–1975.gadam Teksasas rietumos tika atrastas 3 pterozauru atliekas. Lai gan tajās nebija visu kaulu, tika konstatēts spārnu plētums – ap 50 pēdu. 

Saites.
Gaisa briesmoņi.