Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Priekšmetu materializācija

Šis fenomens tiek saukts svešvārdā par "apportu."

Mistiķu un ezotēriķu literatūrā aprakstīts fenomens, ka tiek radīti materiāli priekšmeti it kā ne no kā.
To esot varējusi izdarīt kolorītā teozofe Helēna Blavatska, medijs Makleons, medija Elizabete Esperansa u.c., kuri visai bieži materializēja svaigus ziedus. Tāpat pierakstīti gadījumi iz dzīves, kas varētu liecināt, ka tāda priekšmetu apzināta vai spontāna materializācija ir iespējama. Tomēr šī parādība nav zinātniski pierādīta.

Enijas Besānas aprakstītais gadījums. 1906.gadā viņa kā Helēnas Blavatskas Teosofu biedrības prezidente ceļoja pa Indiju. Tā viņa sastapa jogu, kas spēja materializēt lietas. Tas notika seansa laikā, kur bija klāt arī daži rietumnieki. Jogs ieradās gandrīz kails, tikai gurnautā. Indieša rīcībā bija tikai neliels galdiņš istabas vidū, maza divdaļīga kastīte un pudele ar dzidru šķidrumu, varbūt ūdeni. Kastīti varējis pārbaudīt ikviens, un jogs lūdzis visiem ievērot mieru un klusumu. Tad jogs lūdzis pasākuma dalībniekiem nosaukt lietas, kuras viņa elementālis ievietošot kastītē. Pirmais dalībnieks vēlējās specifiskus saldumus, kādus varēja dabūt tikai vienā pilsētā 100 jūdžu attālumā. Jogs tās kastītē radījis dažu minūšu laikā visu acu priekšā. Viņš atvēris kastīti un grābis no tās ārā saldumus. To bijis vairāk nekā kastītē var ievietoties.

Satja Saībaba. Dzimis Putapartā. Viņš jau skolas gados sajūsminājis vienaudžus, velkot no tukšajām kabatām saldumus, zīmuļus un rotaļlietas. Savas spējas viņš vairāk kā 10 000 reižu jau demonstrējis liecinieku stingro acu priekšā. 

Saites.
Mistiķi.