Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Rufiņjakas ala

Rouffignac cave.
Ala atrodas Francijas dienvidos, Dordoņas departamentā, pie Flerakas.

8 km gara, ar 13 000 gadu seniem gleznojumiem.

Zīmējumi.
NLO. Neparastākie šajā alā ir zīmējumi, kas, iespējams, līdzinās NLO un  Pelēču tipa humanoīdiem. Elipsveida NLO zīmējumi, svešādas humanoīdu galvas, kuras atgādina Pelēču sejas - milzīgs galvaskauss bez mutes, ar smailu zodu, bez deguna un ausīm. Acu vietā slīpas, uz augšu pagarinātas svītras.

Čūsku attēli. No citas tematikas alu zīmējumiem jāatzīmē alas telpa ar nosaukumu "Čūsku kupols," jo telpas griesti apgleznoti ar čūsku attēliem. Zīmējumi atrodas 735 m attālumā no ieejas.

Bērnu plaukstu nospiedumi. Uzieti arī bērnu pirkstu nospiedumi. Viena no alas sienām ir tik bagāta ar bērnu pirkstu nospiedumiem, iespējams, tā bijusi atvēlēta bērnu rotaļām. 

Degunradžu zīmējumi. Elasmotherium izplatību Rietumeiropā netieši apliecina uz Rufiņjakas alas Francijā sienas atrastais, paleolītā tapušais monohromais zīmējums, kurā atveidoto degunradzi, norādot uz raksturīgo skausta pacēlumu un lielā raga pamatni pieres vidū, kā Elasmotherium dzimtai piederīgu noteikuši vairāki paleontologi. Zīmējuma ticamību palielina apstāklis, ka alā atrodas arī cits degunradža attēls, kurā pārliecinoši iespējams atpazīt villaino degunradzi, ar tā no Elasmotherium atšķirīgajām proporcijām un diviem ragiem, no kuriem lielākais atrodas purna galā.

Mamuta zīmējums. Mamutam zem astes uzzīmēts kaut kāds pusapaļš veidojums. Kas tas ir, kļuva skaidrs daudz vēlāk, kad 1901.gadā mūžīgā sasalumā tika atrasti mamutu ķermeņi. Izrādījās, ka tas bijis anālais vārstulis – ļoti oriģināla detaļa, ādas kroka, kas sargāja mamuta anālo atveri no aukstuma. Senie mākslinieki, zināja, ka tāda kroka mamutam ir, bet attēloja to ļoti shematiski, kaut arī tā ir interesanta un savdabīga sugas pazīme.

Saites.
Alu māksla.
Alas un grotas.
NLO cilvēces rītausmā.
Francija.