Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Sonora, Meksikas pavalsts

Pavalsts Meksikas ziemeļos.

Administratīvaius centrs - Ermosiļa.

Aplūkojamie objekti.
Ermosiļa.
Hermosillo. Sonoras pavalsts administratīvais centrs, Sonoras upes krastos. 281 000 iedzīvotāju (1977.g.). 1938.gadā dibināta universitāte.

Tiburonas sala. Atrašanās vieta. Meksikā, Sonoras pavalstī Kino līcī (nosaukts par godu priesterim Eusevio Kino, kurš pievērsa indiāņus kristietībai). Lielākā no 900 salām Kalifornijas līcī. No sauszemes viņu šķir jūras šaurums, kuru vētrainības dēļ sauc par mazo Elli. Kopš pagājušā gada 60.gadiem dabas rezervāts ar ļoti bagātīgu augu un dzīvnieku valsti. Fregatputni, jūraszvaigznes, pudeļdeguna delfīni un jūras gurķi.
Iedzīvotāji. Seri indiāņu kultūra, viena no savdabīgākajām Meksikā. Līdz pat XX gs. pārtika no medījumiem un vāca augus. Nikni pretojās spāņu un meksikāņu centieniem viņus pakļaut. Rančo saimnieki tos ienīda, tāpēc šāva uz tiem tikko ieraudzīja. Klīda baumas, ka seri ir kanibāli, ko viņi paši noliedz. Vajāšanu dēļ viņu skaits ap 1850.gadu bija sarucis zem 100. Valdība ar spēku pārvietoja viņus uz Ermosiļas rezervātu, iezemiešu bērni tika atdoti audžuvecākiem. Taču seri atrada savus bērnus un aizbēga uz Tiburonu, kur radušās viņu leģendas un veidojušās zināšanas par dabu. 1975.gadā valdība atdeva salu atpakaļ seriem, uzbūvēja tur Puntačvekas un Eldesembokes ciemus. Piešķīra arī īpašas zvejas tiesības Inferniļas (El Infiernillo) šaurumā. Mūsdienās te dzīvo ap 650 seriem, to skaits nekad nav pārsniedzis varākus tūkstošus.
Izmaksas. Pusdienas ekskursija – 150 USD, visa diena ar nakšņošanu – 500 USD.  

Esperanzas akmens. Magmatiskas izcelsmes akmens ar iegrebtiem petroglifiem Jakijas ielejā.

Raksti.
Meksikas ziemeļos atklāj apbedījumus ar deformētiem galvaskausiem.

Saites.
Meksika.