Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Supervīrs, mākslas filma

Supermen.
Viena no tā sauktajām Holivudas "nolādētajām filmām." Supermeņa loma tās izpildītājiem nesusi tikai nelaimes. Kinokompānija - Werner Brothers.

Kirks Elins. Pirmais lomas atveidotājs bija Kirks Elins, un viņš nekļuva slavens. Tieši otrādi – šī filma izpostīja viņa karjeru, lai gan līdz 1948.gadam, kad filma pirmo reizi iznāca uz ekrāniem, viņš bija visai pieprasīts aktieris. Pēc tam viņu vairs nekur neaicināja, Kirks smagi saslima. Visa nopelnītā nauda tika izlietota ārstniecībai, taču velti. Ar Alcheimera slimības diagnozi viņs tika nosūtīts uz vecu ļaužu pansionātu.

Džordžs Rīvss. Spēlēja Supervaroni laikā no 1951.-1957.gadam. 1959.gada jūnijā viņu atrada savā Beverlihīlzas mājas guļamistabā ar cauršautu galvu. Oficiāli to izsludināja kā pašnāvību, tomēr tas tika apšaubīts. Kā nekā viņš bija kļuvis bagāts un slavens, bez tam taisījās precēties tikai pēc pāris dienām.

Kristofers Rīvs. Pēc ilgāka pārtraukuma tikai 1978.gadā šai lomai uzaicināja Kristoferu Rīvu. Filmai bija lieliski panākumi, arī aktierim nekas slikts negadījās. Tomēr pēc kāda laika noskaidrojās, ka cieta galvenā varoņa partnere Margo Kidere (Luīsas Leinas lomā) – tai 1988.gadā konstatēja maniakāli depresīvo hipnozi, bet 1990.gadā viņa iekļuva katastrofā – kļuva daļēji paralizēta un atkal gandrīz visu savu naudu iztērēja ārstniecībai.
Pats Kristofers Rīvs 1995.gada maijā, lai gan bija pieredzējis sporta jātnieks, nokrita no zirga un salauza kakla skriemeļus. Tika paralizēts un atlikušos savus deviņus ar pusi dzīves gadus pavadīja invalīdu ratiņos.
Mazliet vairāk ka gadu pēc viņa nāves ar vēzi nomira viņa sieva.

Kinostudijai Werner Brothers filmai „Supermens atgriežas” loma atteica daudzi aktieri: Nikolass Keidžs, Dzošs Hartnets, Džūda Lovs, Kianu Rīvs, Brendans Freizers. Tos nespēja „pārliecināt” pat 40 miljonu ASV dolāru lielais honorārs. Viens no atteicējiem, Estons Katčers tā arī atklāti pateica, ka baidās.

Brendons Rūts. 2006.gadā filma iznāca uz ekrāniem ar šo līdz tam nepazīstamo aktieri Brendonu Rūtu. Tā izmaksāja veselus 260 miljonus ASV dolāru (tikai „Kleopatra” bijusi vēl dārgāka). Īpašu popularitāti filma neguva. Toties par tās „upuriem” kļuva 3 cilvēki, kas piedalījās DVD formāta izdošanā: viens sevi sakropļoja, nokrītot pa kapnēm, otru aplaupīja un smagi piekāva uz ielas, trešais smagi savainojās, ieskriedams caurspīdīgās stikla durvīs.
Pats Brendons Rūts gan necieta, tomēr jaunas lomas viņam vairs nepiedāvāja.

Henrijs Kavils. 2012.gada sākumā par jauno „supervaroni” tika nolīgts 27 gadus vecais Henrijs Kavils (iepriekš filmējies „Zvaigžņu putekļos,” „Tristanā un Izoldē,” televīzijas filmā „Tjūdori”).
Laiks rādīs, vai "lāsts" joprojām ir spēkā...